Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boya korumada avantaj sağlıyor

Araç boya ve koruma hizmeti veren ABD merkezli şirketin sahibi Cihan Şekerci, "Otomobilini seven herkesi mağazalarımıza bekliyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 14.11.2013
Otomotiv dünyasının vazgeçilmezleri arasında 3M Car Care, müşterilerine sunduğu özel hizmetlerle dikkat çekiyor. 3M Car Care İzmir, bir dünya markası olan 3M'in araç boya koruma hizmetini 3. Oto Sanayi Sitesi'ndeki 400 metrekarelik işyerinde sunuyor. 3M Car Care İzmir firmasının sahibi Cihan Şekerci, "Yenilikçi yapımız, genç kadromuz her zaman en iyiyi en iyi şekilde müşterilerimize sunmak ilkesi ile hareket ediyor. Araçlarını seven, onlara değer veren herkesi mağazamıza bekliyoruz" dedi.

DETAYLI TEMİZLİK

Amerika merkezli 3M firmasının Car Care alanında bayiliğini yaptıklarını belirten Şekerci, "3M boya koruma, detaylı temizlik, güneş kontrol cam filmleri, kaput koruma filmi, araç kaplama ile renk değişimi hizmetlerini güvenilir bir şekilde sunuyoruz. 3M Amerika'nın en eski ve en büyük firmalarından birisi. 1902'de Minnesota da kurulan firma, günümüzde 300 binin üzerinde patente sahip. Halen 100 bin farklı ürünün satış ve imalatını gerçekleştiriyor. Otomotiv sektörünün de vazgeçilmezleri arasında bulunuyor" diye konuştu.

DIŞ ETKENLERDEN KORUYOR

Otomobilde boya koruma hakkında da bilgi veren Şekerci, şöyle devam etti: "Günümüz teknolojisi ile üretilmiş araçların boyaları birçok katmandan oluşur. Boyanın tüm albenisi ise, en son kat uygulanan verniktir. Vernik hem boyanın korunmasını sağlar hem de göz alıcı parlaklık verir. Boya koruma uygulaması ise, sanılanın aksine bir pasta cila işlemi değildir. Pasta aşındırıcı özelliği sayesinde vernik tabakasını sürekli inceltir. Hatta, işin ehli olmayan uygulayıcılar vernik ile birlikte boyayı da alabilir. Boya koruma uygulaması ise, vernik yüzeyinin üzerine uygulanan bir nevi dolgu malzemesidir. Polisaj makinası ile belirli bir devirde uygulanır, belirli bir sıcaklığa ulaştığında verniğe yapışır ve görünmez bir kalkan gibi boya ile verniği ağaç reçileneri, kuş pislikleri, asit yağmurları gibi dış etkenlerden korur."

PARLAK VE GÖZ ALICI

Boya koruma işleminin araçlarınızın boyasını tamamen koruması mümkün olmadığına işaret eden Şekerci, "Boya korumanın bize sunduğu en büyük avantaj zaman kazandırmasıdır. Kuş pisliği içerdiği asit sayesinde ortalama 4-6 saatte araç boyası ve verniği üzerinde kalıcı hasar bırakır. Boya koruma işlemi uygulanmış bir araçta aynı hasarın oluşması 10-12 saat arasındadır. Ayrıca boya korumanın aşırı kaygan özelliği sayesinde bu tarz dış etkenler temizlenirken çok daha az zaman ve su harcanır. Boya koruma işlemi uygulanmış bir aracın boyası 0 km alındığı günkü gibi parlak ve göz alıcı olur" şeklinde konuştu. Son günlerin popüler modası haline gelen kaput koruma filmine de değinen Şekerci, "Gerçek kaput filmi aşırı elastik yapısı sayesinde taş ne kadar sivri ve büyük olursa olsun, darbeyi emer ve boyaya ulaşmasını engeller" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boya korumada avantaj sağlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN