Şahsuvaroğlu yatırıma doymuyor

Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şahsuvaroğlu, "Türkiye genelinde yaptığımız yatırımla yakında ciddi satış rakamına ulaşacağız" dedi

Giriş Tarihi: 14.11.2013
Şahsuvaroğlu Dış Ticaret otomotiv sektörüne yaptığı yatırımlara bir yenisi ekliyor. Son projesi ile otomotiv sektöründeki çıtayı oldukça yükselten Şahsuvaroğlu, dünyanın en büyük Ssangyong plazasının inşaatını bitirdi, geçtiğimiz günlerde de açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Şahsuvaroğlu ve Ssangyong Başkan Yard. John S. Choi de katıldı. Açılış töreninde John S. Choi, dünya tarihinin en uzun hüküm sürmüş devleti olan Silla Krallık tacının 24 ayar altından yapılmış versiyonunu Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Şahsuvaroğlu'na hediye etti. İstanbul Maltepe'de inşa edilen yeni Ssangyong Plazası, 17 milyon dolar bütçe ile 11.300 metrekare alan üzerine yapıldı. Yapılan yatırım ile ilgili bilgi veren Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şahsuvaroğlu, yaptıkları yatırımların hızla devam edeceğini söyledi, "Ssangyong markasının mevcut kalitesi ile kısa vadede ciddi satış adetlerine ulaşacak, şu anki satış grafiğindeki ivmeli yükselişin, ürün gamına katılacak yeni ürünler ile daha da hızlı artacak. Türkiye genelinde yaptığımız yatırımlar ile yakın gelecekte gerçekleşecek olan satış adetlerine alt yapı olarak hazırız. Yapılan tesis yatırımları ile beraber personel yatırımlarının da devam ediyor, sonuç olarak Ssangyong için her açıdan hazırız" dedi.

YEDEK PARÇA DESTEĞİ

Halen 28 bayi ve 36 servis noktası ile Ssangyong müşterilerine hizmet veren Şahsuvaroğlu Dış Ticaret, yüzde 100 yedek parça bulunurluğu, sıfır otomobil satışlarında geri alım garantisi ve mevcut yüöde 98 olan müşteri memnuniyeti oranları ile başarılı sürecine devam ediyor. Ürün gamına yeni katılan Yeni Korando ve Yeni Rodius ile Türkiye otomotiv pazarında bulunduğu segmentleri domine etmeye başlayan Ssangyong'lar, son teknoloji ile üretilen dizel motorları sayesinde performans ve düşük yakıt tüketimini aynı anda sunuyor. Yeni Korando sınıfında crossover platformunda üretilen tek tercih olarak dikkat çekiyor. Bu özellik şehir şartlarında güvenli sürüşü sağlarken, otomobilin arazi performansını da en üst seviyeye taşıyor. 2.000 cc hacimli 175 ps güç üreten dizel motoru, 2000 d/dakikada 360 NM gibi dikkat çekici bir tork üretiyor. Yeni Korando 76.750 lira başlangıç fiyatı ile sunuluyor. Pazar sunulan diğer yeni model olan Rodius ise 7 kişilik oturma kapasitesi ile E7 segmentinde yer alıyor. Bulunduğu segmente girişi ile istatistikleri değiştiren Rodius, E7 segmentini genişletmeye devam ediyor. Binek otomobil statüsünde yer alan otomobil, 7 kişilik olmasına rağmen otomobil özelliklerini, otoyol kullanımına, araç muayene prosüdürüne de taşıyor. Yeni Rodius 77.500 TL'lik başlangıç fiyatı ile dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahsuvaroğlu yatırıma doymuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN