Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başhekimdi avukat oldu

Giriş Tarihi: 15.11.2013

İzmir Balçova'da 2007 yılına kadar uzman hekim olarak görev yapan Dr. Bozabalı 42 yaşından sonra hukuk fakültesine girdi, geçtiğimiz günlerde de diplomasını aldı

İzmir'de 2007 senesine kadar uzman hekim olarak çalıştığı Balçova 3 Nolu Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlama Merkezi'nde 2 sene başkehimlik görevinde bulunan avukat Dr. Rayhan Bozabalı, 1998 yılından sonraki 10 yılda sağlık alanında yaşanan mesleğine ve meslektaşlarına yönelik haksızlıklara karşı bireysel yollardan mücadele etmeye karar verdiğini söyledi. 2009 yılında memuriyet görevinden ayrılıp özel sektöre geçen ve Hukuk Eğitimine başlayan Bozabalı, geçtiğimiz günlerde İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı zamanda İzmir Üniversitesi'nde Sağlık Hukuku Yüksek Lisans Programına devam eden avukat Dr. Rayhan Bozabalı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"TRAJİK SONUÇLAR VAR"
Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun verdiği rakamlara değinen Bozabalı, "Son 10 yılda sadece kamu hastanelerinde gelişen olaylardan dolayı Bakanlığa 16.240 adli dava açılmış. Özel sektörde özel hastanelere, doktorlara, sağlık sunucularına vb. açılan davaları da eklersek ortada hiç de hoş olmayan bir tablo var. Acil vakalarda yaşanan olayların hasta, hastane, ambulans, doktor, hasta yakını vb. taraflar arasında çok trajik sonuçlar doğurduğunu düşünüyorum. Bu tür bir olayı bizzati kendim de yaşadım. Bu konulara doktor gözüyle bir hukukçu olarak bakmak doğruyu ortaya çıkarma konusunda büyük bir avantaj. Aksi takdirde çok sayıda meslektaşım zaman zaman hak etmedikleri suçlamalarla karşı karşıya kalabiliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başhekimdi avukat oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN