Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekol Sanat Galerisi açılıyor

Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nin Çiğli'de yaptırdığı Ekol Sanat Galerisi bugün ünlü ressam Devrim Erbil'in sergisi ile hizmete giriyor

Giriş Tarihi: 16.11.2013
İzmir, bugün bir sanat galerisine daha kavuşuyor. Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nin Çiğli'deki sağlık tesisinin yanına kurulan Ekol Sanat Galerisi, dünyanın bir çok ülkesinde çeşitli sergiler açmış ünlü Türk ressam Devrim Erbil'in resim sergisi ile açılıyor. Sergide Türkiye'de ilk defa sergilenecek eserlerinin yer alacağını belirten Devrim Erbil, "Ekol Sanat Galerisi İzmir'de önemli bir adım olacak. Türkiye'nin aydınlık yüzü İzmir, sanata ve sanatçıya desteğini bu galeri ile bir kez daha gösterdi" dedi. Sağlık sektöründe İzmirliler'e yıllardır hizmet verdiklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baz, şöyle dedi: "Biz yıllardır İzmir'de insanlara daha sağlıklı yaşamlar sunmaya çalışıyoruz. Ama insanların sadece sağlıklı olmaları değil, aynı zamanda da mutlu olmaları lazım. Ruh sağlıklarının da yerinde olması lazım. Hastanemizin hemen yanında yeni aldığımız binada, 9 bin metrekarelik kullanım alanlı bir sanat galerisi haline getirdik. Galerimizin açılışını da başından beri bize destek veren ünlü ressam Devrim Erbil'le yapacağız. İlk sergi Devrim hocamızın olacak. Daha sonra Türkiye'nin ünlü isimlerini, sanatçıların sırasıyla buraya getirip, Ege Bölgesi'nde İzmir'de her evde en azından bir sanat eseri olmasını sağlamaya çalışacağız. Sanatın artık Ege'de de tabana yayılması lazım. İzmir, İstanbul ve Ankara'nın çok gerisinde kaldı. Burada resim yarışmaları da düzenleyeceğiz. Genç sanatçılarımıza yönelikte sergiler açacağız."

GENÇLER DESTEKLENMELİ

Ressam Devrim Erbil, Mehmet Baz'ın sanatçılara yönelik desteklerinin kendisini çok etkilediğini ifade etti. Ekol Sanat Galerisi'nin genç sanatçılar için bir fırsat olacağını belirten Erbil, "Özellikle gençler yüreklendirilmek ister. Maddi ve manevi olarak desteklenmek ister. Benim öğretim üyesi ve Türk sanatının içinde olan birisi olarak gördüğüm en büyük eksikliklerden biri gençlerin desteklenme şansının az olmasıdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekol Sanat Galerisi açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN