Bayındır'a 3 yılda 4. büyük ödül

Uyguladığı başarılı restorasyon programlarıyla dikkatleri çeken Bayındır Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından bir kez daha ödüllendirildi

Giriş Tarihi: 17.11.2013
Bayındır Belediyesi, Şanlıurfa'da düzenlenen Tarihi Kentler Birliği toplantısında, "Belediye Hizmet Binası" restorasyonu ve Hacı Sinan Külliyesi projesi ile "Süreklilik" ödülüne layık görüldü. Bayındır Belediyesi, böylece Tarihi Kentler Birliği'nden 3 yıl içinde 4. kez ödül almış oldu. Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın ev sahipliğini üstlendiği toplantıda, ödülü Bayındır Belediyesi Başkan Vekili Şükran Hızlıer aldı. Ulusal ölçekte düzenlenen 12. "özendirme" yarışmasında ise toplam 39 belediyenin projeleri ödül almaya hak kazandı.

TAÇLANDIRILDI

Göreve geldikleri 2009 yılından itibaren, ilçede bulunan tarihi yapıların restorasyonlarını uyguladıkları program çerçevesinde gerçekleştirip ilçe turizmine kazandırdıklarını ifade eden Bayınıdır Belediye Başkanı Mehmet Kertiş, şunları söyledi: "3 bin yıllık köklü bir geçmişe sahibiz. Yaptığımız başarılı restorasyon programları aldığımız bu ödül ile bir kez daha taçlandırılmış oldu. Kültürel mirasımıza sahip çıkarak, tarihi binalarımızı bir bir ayağa kaldırıyoruz. İlk olarak, 2009'da Ermeni Kilisesi Restorasyon projesi kapsamında ödüle layık görüldük. 2010'da Eski Tekel Hanı, 2011 yılında ise Hükümet Konağı ve Restorasyonu ile 'uygulama' ödülü aldık. Demek ki, son derece doğru işler yapıyoruz. Yarışmada, kent kimliğini algılanır kılıp, pekiştiren ve hedefe yönelik sistemli çalışmalar yaptığımız için ödüle layık görüldük. Restorasyon projelerimize destek veren eski Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayındır'a 3 yılda 4. büyük ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN