Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hedefimiz en az yüzde 60'

Menemen'i ziyaret eden CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Aslan, "Burada CHP'liler seçimin önemini fazlasıyla kavramış"dedi

Giriş Tarihi: 17.11.2013
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı ve Ege- Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, ilçe örgütlerine yönelik ziyaretlerinin ilkini Menemen'de gerçekleştirdi. İlçeye bağlı 65 köy ve mahalle muhtarı başta olmak üzere partililerin bina önünde sevgi gösterileri ile karşıladığı Aslan, örgütte gün geçtikçe yükselen heyecana vurgu yaptı, " Bu seçim ülkemiz açısından da yaşadığımız kentimiz açısından da hayati derecede öneme sahip. Burada gördüğüm heyecan, coşku ve istek CHP'lilerin seçimin önemini kavradığını fazlasıyla gösterdi. Hedefimiz en az yüzde 60" dedi. Aslan'ı, CHP Menemen İlçe Başkanlığı'nda Başkan Kazım Hürol Talak ve kalabalık bir partili grubu karşıladı. Yoğun sevgi gösterileri ve alkışlar arasında tüm partililerle teker teker kucaklaşan Aslan, yerel seçim süreci ve adaylığına yönelik değerlendirmelerde bulundu. Aktif siyasete tarihi misyonu olan CHP saflarında başlamış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Aslan, " Cumhuriyet Halk Partisi örgüt demek. CHP birlik ve beraberlik demek. CHP bütünleşme demek. Emek demek, alınteri demek, eşitlik demek. CHP demek, Türkiye demek. Böyle bir siyasi yapının içinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na talip olmak da benim için gurur demek" dedi.

"MÜCADELE İÇİNDE"
Yaşamının emek ve alınteri üzerine şekillendiğini, 20 yıla yakın süre sürdürdüğü İzmir Gazeteciler Sendikası Şube Başkanlığı görevi ile örgütlü mücadelenin bizzat içinde yeraldığını belirten Aslan şöyle dedi: "Bugün Ege-Koop'ta elde ettiğim başarımı örgütlü mücadelenin gücüne olan inancıma, birlik ve beraberliğe verdiğim öneme ve ortak aklı olmazsa olmazlardan biri olarak kabul etmeme borçluyum. Bu sebepledir ki, cumhuriyeti, demokrasiyi, özgürlükleri, emeğin yüceliğini ve tam bağımsız, kendi ayakları üzerinde durabilen Türkiye'yi savunan CHP'nin, güçlü, inançlı ve donanımlı bir örgütle yerelde ve genelde iktidar olmaması için bir neden yoktur. Hepimize düşen görev birleşmek, bir olmak, bütün olmaktır. Bugün burada Menemen ilçe örgütü bunu fazlasıyla ortaya koymuştur. Burada gördüğüm heyecan, coşku, istek CHP Menemen örgütünün hem ülkemiz hem de kentimiz açısından hayati öneme sahip 2014 yerel seçimin önemini kavradığını net bir şekilde göstermiştir. Değişmeyen tekşey değişim ihtiyacıdır.Hedefimiz en az yüzde 60."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hedefimiz en az yüzde 60'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN