Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'En kirli ilce Buca'

Giriş Tarihi: 19.11.2013

AK Parti Buca Belediyesi Başkan aday adayı Mustafa Arslan, "Çöp toplama işine Türkiye'de en yüksek parayı ödeyen Buca, yine Türkiyenin en pis ilçesi Buca" dedi

AK Parti Buca Belediyesi Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili, Buca Belediyesi Başkan aday adayı Mustafa Arslan, partisinin, üniversite öğrencilerinin, halkın sesi ve gençliğin siyasetteki temsilcisi olmaya talip olduğunu söyledi. Uzun yıllar siyasetin içinde yer alan AK Parti'de İl Başkanlığı dahil birçok görevlerde bulunduğunu, yöneticilik tecrübesi olan, uluslararası işletmecilik okulu müzeni dinamik bir insan olduğunu belirten Mustafa Arslan, bilişim çağında artık eski alışkanlıklar ve yöntemlerle ne gençliğin dilinden anlanabileceğini ne de Buca'nın yönetilebileceğini belirtti. Aslan, "Buca bir üniversite kenti. Gençliğin dilinden konuşan, onları anlayacak bir bakış açısına ihtiyaç var" dedi. Buca'nın hemşerisi, partisinin bir neferi, Buca'nın, Bucalılar'ın sesi olmaya aday olduğunu kaydeden Mustafa Arslan, "Politikamız bütün kesimlere ulaşmak, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm Bucalılar'ın, özellikle gençlerin yönetime katılmalarını sağlamak. Çünkü Buca'yı artık klasik anlayışla yönetmenin mümkün olmadığı ortada. Gençlerin dilinden ve sorunlarından anlayan, onların diliyle konuşan yeni bir bakış açısına gereksinim var. Çağdaş, modern, paylaşımcı, halkı yönetime katan, teknolojik yenilikleri takip eden, bilişimi kullanan yönetim anlayışı kaçınılmaz" diye konuştu.

"İMKAN VERİLSİN"
Buca hem yüzölçümü hem de nüfusu itibariyle büyük bir yer. Sosyal alanların azlığı, doğru dürüst bir meydanı olmaması, yeşil alanların yetersizliği, imar ve çarpık yapılaşma, trafik gibi çok ciddi sorunları var" diyen Mustafa Arslan şöyle konuştu: "Çöp toplama işine Türkiyenin en yüksek parasını ödeyen Buca, yine Türkiyenin en pis ilçesi Buca. Bu sorunları biz çözeriz, çözeceğiz. Buca'nın sorunlarını ve çözüm önerilerini biliyorum. Bu sorunları çözecek bilgi, deneyim ve irade bizde mevcut. Yeter ki böyle bir imkân bize verilsin. Trafik sorunu Buca'nın birinci öncelikli sorunudur ve bu sorunu bir çözeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'En kirli ilce Buca'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN