Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İZBAN üzüyor

İZBAN'ı kullanan İzmirliler şikayetini sosyal paylaşım sitesi twitter'dan aktarıyor. Fotoğraflar arasında ayakkabılarını çıkarıp ayaklarını koltuğa uzatanların görüntüsü dikkat çekiyor

Giriş Tarihi: 20.11.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD'nin ortaklaşa işlettiği Türkiye'nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemi İZBAN'ı kullanan İzmirliler sosyal paylaşım sitesi twitter'dan olumlu ya da olumsuz görüşlerini bildirebiliyor. Bazı vatandaşlar ise memnun kaldıkları anların ve yaşadıkları sıkıntılı dakikaların fotoğrafları çekerek İZBAN'ın twitter adresine yüklüyor. Yüklenen fotoğraflar arasında ayakkabısını çıkarıp ayağını koltuğa uzatanlar da var balık istifi gibi yolculuk yapan insanlar ve istasyon önünde satış yapan işportacılar da var.

BAZI YORUMLAR GÜLDÜRDÜ
Üç yıl önce hizmete başlayan İZBAN'ı kullanan İzmirliler tren ile yaptıkları yolculukların ardından yorumlarını İZBAN'ın twitter adresine yapıyorlar. Vatandaşların çoğunlukla olumsuz yorum yaptıkları görülürken, bazı yorumlar ise güldürdü. Bazı vatandaşlar karşılaştıkları sorunlar nedeniyle yetkililere uyarılarda bulunurken, beğendikleri uygulamaları teşekkür ederek twitlediler. Vatandaşlar tarafından atılan tweetlerden bazıları ise şöyle:
Kazım Elibüyük: Rezilsiniz yemin ediyorum. Ben hayatımda böyle iğrenç bir ulaşım sistemi görmedim. Sadece zorunluluktan kullanıyorum.
Görkem Taşar: Sence de biraz hızlı gitmiyor muyuz?
Dilay Özkaya: Metrodaki priz çok başarılı.
Davut Bircan: Uzun yolun kısası da ne demekse. Buca'dan Üçyol'a metroyla gitmek için Halkapınar'ı dolaşmak yolu kısaltmak mı oluyor İzmir Büyükşehir Belediyesi?
Güner Ç.: Semt Garajı istasyon girişi ile garaj arası yaya yolundaki kırık taş plakalar yaşlıların takılıp düşmesine neden oluyor.
Burak Akpınar: İki ay sonra yine seçimlerde utanmadan oy istersiniz beceriksizler!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İZBAN üzüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN