Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batı Anadolu Tıp Merkezi hizmeti Mavişehirli'nin ayağına götürdü

Bugüne kadar sağlık hizmeti almak için Karşıyaka'ya, Alsancak'a, Çiğli'ye gitmek zorunda kalan Mavişehirliler, her alanda hizmet verebilen modern tıp merkezine kavuştu

Giriş Tarihi: 21.11.2013
Batı Anadolu Sağlık ve Eğitim Kurumları (BASEK) bünyesinde kurulan Batı Anadolu Mavişehir Tıp Merkezi, tam donanımlı müstakil binasında hasta kabulüne başladı. BASEK Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Özer Gürbüz, "Mavişehir'de yaşayanlar sağlık hizmeti için Çiğli, Karşıyaka, Alsancak'a gitmek zorunda kalıyorlardı. Artık kurduğumuz Mavişehir Batı Anadolu Tıp Merkezi, Mavişehirliler'e hizmet verecek, bu özelliği itibariyle önemli bir eksikliği tamamlayacak" dedi.

TEK ÇATIDA TOPLANDI

Op. Dr. Gürbüz, Mavişehir'de nüfus yoğunluğunun çok fazla olduğunu, ancak bir sağlık tesisinin bulunmadığını hatırlattı, "Kurduğumuz modern tıp merkezi, SGK ile anlaşmalı hizmet verecek. Başta kadın doğum olmak üzere, kardiyoloji, fizik tedavi, dermotoloji, güzellik estetik, genel cerrahi, çocuk hastalıkları, kulak burun boğaz, nöroloji, üroloji, psikiyatri, ortopedi, dahiliye olmak üzere hizmet vereceğiz Ayrıca radyoloji ve görüntülemede de direk röntgen, 4 boyutlu ultrason, endoskopi, renkli doopler, ultrason, mamografi, kolonoskopi ve kemik dansitometri sağlık hizmetlerini de vereceğiz. Mavişehir'in tam ortasında yer alan tıp merkezimizde hasta kabulüne başladık" dedi. Bu yıl yoğun bir çalışma ile bünyelerindeki sağlık ve eğitim kurumlarını BASEK çatısı altında topladıklarını belirten Dr. Gürbüz, şu bilgileri verdi: "Bünyemizdeki Batı Anadolu Central Hospital, Batı Anadolu Mersinli ve Mavişehir Tıp Merkezi isimli kurumlarımızla sağlık hizmeti veriyoruz. Eğitim kurumlarımız arasında Zihinsel ve Fiziksel Engelliler Okulu ve Sağlık Meslek Lisemiz var. Sağlık ve eğitimi bir düşündüğümüz için kurumlarımızı BASEK çatısı altında topladık. Çünkü biz ne yaparsak insan sağlığı ve sağlık eğitimi ile ilgili çalışıyoruz. Ayrıca turizm tesisleri açıp sağlık turizmi yapıyoruz. Gıda sektöründe Selendi Maden Suyumuz ile sağlıklı gıda üretiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı Anadolu Tıp Merkezi hizmeti Mavişehirli'nin ayağına götürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN