Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Buca'da yaşamak ayrıcalık olacak"

AK Parti Buca Belediye Başkan aday adayı Mustafa Arslan, ilçede hizmet ağırlıklı ve insan odaklı yerel yönetim anlayışını uygulayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 22.11.2013
AK Parti Buca Belediye Başkan aday adayı Mustafa Arslan, çalışmalarına hız verdi. Buca'nın tüm kesimleri ile bir araya gelen, toplantılar düzenleyen, halk ve esnaf ziyaretleri yaparak farklı kesimlerden vatandaşların görüş ve önerilerini alan Arslan, göreve başladıkları zaman Buca'da kısa sürede önemli değişiklikler yaşanacağını söyledi. Buca'da hayata geçirecekleri insan ve hizmet odaklı yönetim anlayışı ile ilçenin cazibe merkezi haline geleceğini belirten Arslan, Buca Belediyesi'ni çağdaş yaşam anlayışı içinde, sürekli eğitim ve sürekli iyileştirme yaklaşımı ile yöneteceklerini söyledi. Arslan, Buca Belediyesi'nde kaynakların israf edildiği, halkın görüş ve değerlendirmelerine yer verilmeyen, bürokratik anlayışı tasfiye edeceklerini, konser belediyeciliğine son verecekleri belirtti.

KONFORLU YAŞAM SÖZÜ

Göreve geldiği takdirde Bucalı'nın haklarını koruyacağını, vatandaşa en iyi yaşam koşullarını sağlayacağını ve konforlu bir yaşam sunacaklarını belirten Arslan şöyle konuştu: "Buca'da yaşıyor olmanın ayrıcalığını halkımız hissedecek. Buca bizim dönemimizde modern gelişmeyle tarihi mirasın korunması arasında dengeyi kuracak. İlçede eskiyi tahrip etmeden yeniyle bütünleştirecek ve sürdürülebilir yerel kalkınmayı sağlayacağız. Geçmişi olmayan bir kent, hafızasını yitirmiş bir insana benzer. Kent dokularının tümü, insanların kentlerdeki yaşamışlıklarının, çalışmışlıklarının ve kişisel tarihlerin izleridir. Bunlar, geçmişin mirası olup, insanların fani yaşamda kalıcılık duygusuyla geleceğe hazırlanmalarını sağlar. Biz, Buca'da kentin dokusunu koruyarak modernleşmeyi sağlayacağız. "

GENÇLER YÖNETİME
"Politikamız bütün kesimlere ulaşmak, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm Bucalılar'ın, özellikle gençlerin yönetime katılmalarını sağlamaktır. Çünkü Buca'yı artık klasik anlayışla yönetmek mümkün değildir. Gençlerin dilinden ve sorunlarından anlayan, onların diliyle konuşan yeni bir bakış açısı gerekiyor. Çağdaş, modern, paylaşımcı, halkı yönetime katan, teknolojik yenilikleri takip eden, bilişimi kullanan yönetim anlayışı kaçınılmaz hale geldi. Bu anlayış bizde var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Buca'da yaşamak ayrıcalık olacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN