Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeytinyağında da fark yaratıyor

Bitkisel yağda Türkiye'nin lider markası Orkide Yağ, bu yıl zeytinyağında da atağa kalktı, ihracatını yüzde 50 oranında artırıp, büyük bir başarıya imza attı

Giriş Tarihi: 22.11.2013
Orkide Yağ, bu sene yaptığı zeytinyağı atağıyla ihracatta büyük başarı sağladı. Orkide, özellikle ambalajlı ürünlerin ihracatında ulaştığı yüzde ellilik artışla zeytinyağındaki iddiasını ortaya koydu. Uzun yıllardır yurt dışına dökme zeytinyağı ihracatı yapan Orkide, bu yıl kendi markasını taşıyan ambalajlı ürünleri ile Uzakdoğu, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika'ya yüksek montanlı satışlar gerçekleştirerek dünyanın önde gelen zeytinyağı markaları arasında yerini aldı.

YENİ TESİS HIZ KAZANDI
İhracatta kaydedilen önemli artışın ardından İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni zeytinyağı tesisinin tamamlanma çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, "Yeni makine yatırımlarımızla 2014'ün ilk altı aylık döneminde zeytinyağı fabrikamızın tamamlanmasını planlıyoruz. Orkide, ayçiçek ve mısır yağında Türkiye ve dünyada aranılan bir markadır. Zeytinyağında da aynı başarıyı gösterdiğimize inanıyorum. Kendi markamızla girdiğimiz dünya pazarlarında kalıcı olmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

FUARLARIN GÖZDESİ
Orkide Yağ İhracat Pazarlama ve Satış Müdürü Hamide Tunçsiper, "Ege ve Edremit Körfezi Bölgeleri'nin en kaliteli zeytinlerinden üretilen Orkide zeytinyağları, ülkemizde olduğu gibi bütün dünyada büyük beğeni topluyor. Ulusal ve uluslararası birçok önemli organizasyona katılarak müşterilerimize ulaşıyoruz. Uzakdoğu'da Japonya, Çin, Tayland, Singapur, Endonezya, Myanmar; Afrika'da Somali, Mozambik, Madagaskar, Burkina Faso, Fildişi Sahilleri, Cibuti, Tanzanya; Kuzey ve Güney Amerika kıtalarında A.B.D., Kanada, Panama ve Şili'de oldukça etkiliyiz. Bu piyasalardan her geçen gün daha yüksek montanda talep ve çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Orkide, zeytinyağı ile de dış pazarlarda kalitesini kanıtlıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeytinyağında da fark yaratıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN