İzmir'de aşk sergisi

Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi'nde açılan ressam Şengül Adsalan Erbaykent'in 'Aşk' adlı sergisi ilgi görüyor

Giriş Tarihi: 25.11.2013
Şengül Adsalan Erbaykent'in 'Aşk' adlı resim sergisi Konak Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi Sanat Galerisi'nde açıldı. Sanat dünyasının olduğu kadar felsefe ve tasavvufla ilgilenenleri de bir araya getiren açılışta Konak Belediye Başkanı dr. Hakan tartan da sanatçıyı yalnız bırakmadı. Sanatçının Mevlana'nın koşulsuz sevgisi ve 'Ne olursan ol, gel' felsefesinden aldığı ilhamla oluşturduğu resimlerin yer aldığı serginin açılışında Şengül Adsalan Erbaykent, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan'a her zaman sanatçıların yanında yer aldığı için teşekkür etti. Erbaykent, evrendeki her şeyin bir mucize olduğunu belirterek, "O mucizeyi takibe aldığımız zaman baktığımız her şeyde aşkın olduğunu görebiliriz. Onunla yaşamak dünyanın en güzel duygusu. An be an yaşıyoruz, her zaman yaşamamız mümkün değil ancak bir anlık yaşadığımız aşk binlerce yıla eşdeğer olabiliyor" dedi.

ASLINDA HER ŞEY AŞK

Başkan Tartan ise, sanatçının eserlerinin insanları bir anda çarptığını ve etkilediğini ifade ederek aslında her şeyin 'Aşk' olduğunu söyledi. Tartan, "Bu güzel sergideki eserler hep insanların arzu ettiği, ulaşmak yaşamak istediği güzellikleri öne çıkarmaya çalışıyor. Aslında her şey aşk. Benim de bazen şiirlerimi okuyanlar farklı şeyleri yakalayabiliyor. Ben kimi zaman bir kedinin gözünden aşkı anlatırım, bazen bir insanın, kadının, kuşun, çiçeğin. Bazen de kendi gözümden anlatırım. Sevmek, aşık olmak, insanların inanç duygusuyla birlikte zenginleşiyor. Aşkın olduğu yerde özgürlük, barış, birliktelik, dayanışma da oluyor. Bütün bu resimlerde o büyülü, egzotik mistik her türlü duyguyu yakalama fırsatı buluyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de aşk sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN