Agora'dan Kadifekale'ye teleferik

Giriş Tarihi: 29.11.2013

MHP Konak Belediye Başkan adayı Adil Özyiğit, ilçede nezih ortamlar oluşturacağını belirtti, "Agora'dan Kadifekale'ye teleferik kurarak bölgeye canlılık getireceğim" dedi

Yaklaşan yerel seçimler öncesi MHP'nin Konak Belediye Başkan adayı Adil Özyiğit, ilçeye yönelik projelerini anlattı. Görev süresice tüm projelerinin Konak'ta aynı anda başlayacağını ve hayata geçeceğini belirten Özyiğit, "Başkan olmam durumunda ilçe için hazırlanan projelerin ilk olarak vatandaşa soracağım. Onay gelmesi durumunda hayata geçireceğim" dedi. İzmir'in, liman kenti olmasına rağmen denizden hiç faydalanamadığını söyleyen Özyiğit, plaj müjdesini de verdi. Konak için hazırlanan projelerin finanse edilmesi sırasında, belediyenin mevcut hiçbir kaynağını baz almadıklarını söyleyen Özyiğit, "Bizim projelerimizin en önemli tarafı insanların ekonomik seviyelerini üst seviyelere çıkartmak. 44 yaşındayım, 44 yıldır Konak'ta yaşıyorum, Konak'ta ticaret yapıyorum. Kemeraltı ile ilgili çok özel projelerimiz var. Şuan ne kadar kanun kaçağı saklanan adam ve tinerci varsa akşamları Kemeraltı'nda yaşıyor. İstanbul Kumkapı'nın 10 katı büyüklüğünde bir alanda balıkçılar sokağı planlıyoruz. Vatandaşlar, burada modern ortamlarda balıklarını alacak isterse, buradaki restoranlar da pişirtebilecek. Burası inanılmaz bir değer kazanacak. Kemeraltı sadece İzmir'in değil, Türkiye'nin değil, dünyanın alışveriş merkezi olacak" dedi.

"SIKINTILARA HAKİMİM"
İlçede bakıma muhtaç kişileri belirlediklerini belirten Özyiğit, "Özel sektörler ile bu insanlarımızın sıkıntılarını çözeceğiz. Ayrıca, 12 tane otopark projemiz var. Ama bu yetmez sürekli ileri gitmek için çalışacağız" dedi. Agora'dan Kadifekale'ye teleferik kurarak bölgeye canlılık getireceklerini belirten Özyiğit, "Yurt dışından gelen misafirlerimizi Agora'ya götüremiyoruz. Bölge oldukça kötü durumda. Nezih bir ortam oluşturup bölgeye canlılık kazandıracağız. Projelerimizi insanları mutlu ederek yapmak istiyoruz. Çünkü yaptığınız iş karşı tarafı mutlu etmezse kıymeti kalmaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Agora'dan Kadifekale'ye teleferik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN