Muğla'ya 102 eser

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 203 milyon lira tutarındaki 102 projenin açılışı için geldiği Muğla'da yerel seçimler için destek istedi, AK Belediyecilikle kentin sıçrama yapacağını söyledi

Giriş Tarihi: 1.12.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, açılışlar için geldiği Muğla'da halka, "Merkezde bizi seçtiniz, yerelde de inşallah bizlere bu görevi verin. Çünkü AK Belediyecilikle merkezi yönetimin bütünleşmesi, el ele vermesi demek Muğla'nın sıçrama yapması demektir. Muğla buna hasret, Muğla buna layık, Muğla bunu bekliyor" diye seslendi. Başbakan Erdoğan'ı "ANA" uçağı ile geldiği Milas-Bodrum Havalimanı'nda, Vali Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Muğla Milletvekilleri Yüksel Özden ve Ali Boğa, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hakan Çelik, AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk ve diğer yetkililer karşıladı. Başbakan Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da eşlik etti. Cumhuriyet Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde halka hitap eden Erdoğan'ı coşkulu bir kalabalık izledi. Başbakan Erdoğan, 2 gün içinde açılışını yapacakları 102 projenin toplam tutarının 203 milyon lira olduğunu bildirdi. Fethiye ve Milas dışında sadece Muğla'ya 168 milyon liralık hizmet kazandırdıklarını kaydeden Erdoğan, "Ülkemize, milletimize, şehirlerimize hizmet veriyoruz. 11 yıldır milletimizin emanetine sımsıkı sahip çıkıyoruz. Bakın yola çıkarken bir şey söyledik. Biz bu millete efendi olmaya değil, bu millete hizmetkar olmaya geldik" dedi. Erdoğan, şunları söyledi:

"MİLLET VERECEK KARARI"
"Merhum Adnan Menderes, Ege'nin, bu bölgenin evladıydı. 1950 yılında milletimizin oylarını alarak iş başına geldi. Merhum Menderes'in, hatırlayın, çok önemli bir sloganı vardı; 'Yeter' diyordu, 'Yeter söz milletindir' diyordu. 2002 yılında 3 Kasım seçimlerine girerken, tıpkı merhum Menderes'in o sloganı gibi biz de şöyle bir ilave yaptık. 'Yeter, söz de karar da milletindir' dedik. Çünkü milletin kararının üzerinde karar olamaz. Millet verecek kararı. Demokraside geçerli olan nedir? Milletimizin kararı. Milletimiz karar verdi, ne oldu, sandıkta bizi seçti, emaneti bize yükledi. Ama istiyoruz ki şimdi merkezde bizi seçtiniz, yerelde de inşallah bizlere bu görevi verin. Çünkü AK Belediyecilikle merkezi yönetimin bütünleşmesi, el ele vermesi demek Muğla'nın sıçrama yapması demektir. Muğla buna hasret, Muğla buna layık, Muğla bunu bekliyor. Bunun adımlarını atmamız lazım. Onun için bir hayli gayret göstermemiz gerekiyor. Kapı kapı dolaşacağız. Adım atmadığımız, çalmadığımız kapı kalmamalı." 11 yıl içinde girdikleri bütün seçimlerden başarıyla çıktıklarını, yükselen bir oy grafiği yakaladıklarını belirten Erdoğan, "Milletimizden aldığımız güçle, destekle bir yandan ülkemizi büyüttük, bir yandan milletimizin emanetine sahip çıktık. Göreve geldiğimizde Türkiye'nin milli geliri 230 milyar dolarken şimdi 786 milyar dolara yükseldi. Buraya durup dururken gelmedik, çalışarak geldik, yolsuzluğun hortumlarını keserek geldik" dedi. Erdoğan, ihracatı 36 milyar dolardan, 152,5 milyar dolara yükselttiklerini, devletin borçlanma faizinin yüzde 63'ten yüzde 7'ye düştüğünü anlatırken, "Aradaki fark kimin cebinde? Benim Muğlalı kardeşimin cebinde, işçimin, köylümün, memurumun cebinde kalıyor artık, onu ödemiyor" diye konuştu.

"SÖZ, MÜHÜR SİZDEDİR"
Demokrasinin önemine işaret eden Başbakan Erdoğan, "Kardeşlerim söz sizindir, karar sizindir, mühür sizdedir, yetki sizdedir. Türkiye'de zaman zaman işte sizin bu yetkinizi elinizden almak istediler. Hatırlayın, ihtilal oldu, devrimler oldu. Her ihtilalde, devrimde Türkiye 10 yıl, 15 yıl geriye gitti. Sizin kararınızı yok saydılar. Sizin bastığınız mührü dikkate almadılar. Hatta bazen ne dediler? Evet öyle adımlar attılar ki, size istedikleri gibi mühür bastırdılar, millete bunu yaptırdılar fakat ben sizin seçtiklerinizi düzmece oyunlarla, düzmece bir mahkemede yargılayanları unutmuyorum. Ben Adnan Menderes'i unutmuyorum. Fatin Rüştü Zorlu'yu unutmuyorum. Hasan Polatkan'ı unutmuyorum ama soruyorum onları idam edenleri veya idama mahkum edenleri aranızda hatırlayan var mı? Yok. Silinip gittiler ama onlar ölüm ötesinde bunun hesabını fitil fitil verecekler. Zalimler bunların hesabını vereceklerdir. Adalet mülkün esasıdır, zulmün değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muğla'ya 102 eser
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN