Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görmüyor ama hep aydınlatıyor

Giriş Tarihi: 2.12.2013

Uşak'ta doğuştan yüzde 80 görme engelli sosyal bilgiler öğretmeni Melek Karakuyun meslektaşları ve öğrencilerinin desteğiyle üç yıldan bu yana genç beyinleri eğitiyor

Uşak Milli Eğitim Müdürü Ömer Bulut, Uşak Alper Günbayram Ortaokulu'nda görev yapan görme engelli Sosyal Bilgiler Öğretmeni Melek Karakuyun'u (28) sınıfında ziyaret etti. Karakuyun'a mesleğinde gösterdiği başarı nedeniyle teşekkür eden ve çiçek veren Müdür Bulut, Melek öğretmenin görme engelini hiçe sayarak özveriyle çalıştığını söyledi. Üç yıldır Sosyal Bilgiler öğretmenliği yaptığını anlatan Melek Karakuyun ise güç şartlarda eğitim hayatını sürdürdüğünü ve bu nedenle öğretmenlik mesleğini seçtiğini ifade etti. Meslektaşlarının ve öğrencilerinin kendisine sürekli destek olduğunu anlatan Melek Karakuyun, "Güç şartlarda okudum. Beni okutan öğretmenlerim eğitim hayatım boyunca sürekli yanımda oldu. Onların gayretleri beni bu günlere getirdi diyebilirim. Bende bu nedenlerden dolayı öğretmenlik mesleğini seçtim. Çocukları çok seviyorum. Onlara yeni şeyler öğretmek beni heyecanlandırıyor. Görme engelli olmam elbet beni zorluyor. Ancak öğrencilerimin desteği beni motive ediyor. Her gün daha güçlü okula geliyor, öğrencilerimle çalışıyorum" dedi.

"DAHA AZİMLİ OLDUM"
Engelli olmasının hem eğitim hem de iş alanında kendisini daha azimli olmaya ittiğini belirten Melek öğretmen, "Engelli olmak kişiyi yaşamda daha azimli olmaya zorluyor. Ben doğuştan görme engelliyim. Ancak bu engelimin getirdiği güçlükleri aşmak için çok çalıştım. Öğretmenlik mesleği bu yüzden bana çok uygundu. Ben öğrencilerime azimli olmalarını ve her türlü güçlüğü aşabileceklerini öğretiyorum. Öğrencilerimle aramızda çok güçlü bir bağ var. Bu yüzden iyi ki öğretmen olmuşum diyorum. Bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görmüyor ama hep aydınlatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN