55 milyon lirayı betona gömdüler

Giriş Tarihi: 3.12.2013

Hizmet binası yapmak için Yeşillik Caddesi'ndeki bir AVM binasını satın alan ve 6 aydır tek bir çivi çakmayan Karabağlar Belediyesi'ne halk tepki gösterdi

Karabağlar ilçesinde yaşayan vatandaşla, belediye yönetimine tepkili. Vatandaşlar, belediyenin 4 yıllık hizmet süresince AVM binasını satın almak dışında ilçede gözle görülür bir yatırıma imza atmadığını, hizmet binası yapılmak üzere satın alınan alışveriş merkezinin de ne olacağını kimsenin bilmediğini söylediler. Karabağlar Belediyesi'nin parası yetmeyince belediyenin şirketi olan Karbel A.Ş'nin de devreye sokulduğunu ve şirketin kasasından ödeme yapıldığını belirten vatandaşlar, ödedikleri emlak vergilerinin hoyratça harcandığını iddia ettiler. Karabağlar Belediyesi'nin 25 milyon 870 bin lira, Karbel A.Ş'nin ise 17 milyon 580 bin lira ödeyerek ortaklaşa aldığı AVM'ye tepki gösteren AK Parti Karabağlar ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Emin Aşkın şöyle dedi: "Belediyeye, hizmet binası yapmak için Karabağlar halkının ödediği vergileri çar, çur ettiler. 43 milyon 450 bin liraya AVM'yi ve arkasındaki boş araziyi satın aldılar. Binayı AVM'den, belediye hizmet binasına çevirmek için de 10 milyon lirayı bulan bir rakama tadilat yaptıracaklar. Yani belediye hizmet binası Karabağlar halkına 55 milyon liraya mal olacak. Bu fahiş fiyata bu binayı almak zorunda değillerdi. Bu rakama Karabağlar'ın çehresi değişirdi. Belediye bu yeni binasına taşındığı zaman sıkıntılar bitmeyecek. Yeni belediye hizmet binası yeterli kapasitede olmayacak. Belediye, aynı zamanda mevcut hizmet binasında yine kiracı olarak kalmaya devam edecek. Aldıkları binaya, belediyenin tabelalarını geçtiğimiz Haziran ayında astılar. Camlara da 'Yakında hizmetinizdeyiz' yazdılar. Yazılar asılalı 6 ay oldu daha ortada hiç bir şey yok. Değer miydi bu kadar para harcamaya, şimdi halka hesap versinler."

BORÇ PARA İLE REKREASYON ALANI
Öte yandan Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm'ün seçim bildirgesinde yer alan fakat henüz gerçekleşmeyen yatırımlar arasında Uzundere'de yapımına başlanan rekreasyon alanı ilk sırada yer aldı. Bir dönem Karabağlar Belediye Meclisi'nde Ak Parti Grup Başkan Vekilliği de yapan meclis üyesi Gülsüm Satoğlu, Karabağlar İlçesi'nin Sıtkı Kürüm'ün belediye başkanlığı döneminde Karabağlar'ın 5 yıl kaybettiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
55 milyon lirayı betona gömdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN