Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TAKEV kermesinden hastalara tam destek

TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş, "Her sene Alman Konsolosluğuyla ev sahipliği yaptığımız 'Alman Kermesi'nin bütün geliri KİT-VAK'a bağışlanacak" dedi

Giriş Tarihi: 3.12.2013
TAKEV Okulları'nın her yıl geleneksel olarak Alman Konsolosluğu işbirliğiyle düzenlediği Alman Kermesi, TAKEV İlköğretim Okulu Narlıdere Kampüsü'nde büyük bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleşti. Kermese TAKEV velilerinin yanı sıra İzmir'de yaşayan Alman aileler de katıldı. İzmir'deki en önemli sosyal dayanışma örneklerinden biri olan ve 19.'su düzenlenen organizasyonu, yaklaşık 3 bin kişi ziyaret etti. Yeni Yıl Korosu'nun seslendirdiği şarkılar eşliğinde, kermesi ziyaret eden konuklar en büyük ilgiyi tombalaya gösterdi. Alman Kermesi'nin açılışını Almanya İzmir Başkonsolosu Marget Haberle, TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş, Türk Alman Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Gönül Ketenciyle birlikte yaptı.

"TİTİZLİKLE ÇALIŞILIYOR"
TAKEV Okulları'nda gerçekleşen Alman Kermesi'nin her yıl çok önemli bir dayanışmaya sahne olduğunu belirten Alman Başkonsolosu Margit Haberle, "Kermesi her yıl büyük bir titizlikle ve sorumluluk duygusu ile düzenleyen, ev sahipliği yapan TAKEV Okulları yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyorum" diye konuştu. Alman Kermesi'ne katkı koyan tüm duyarlı velilere teşekkür eden TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş, "Geleneksel Alman Kermesi'nin gelirini bu yıl Kemik İliği Transplantasyon Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı'na katkı sağlayacak" dedi. Türk Alman Kültür ve Eğitim Vakfı olarak, Kit-Vak'ın uzun zamandır gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları, gayretleri yakından takip ettiklerini belirten Türk Alman Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Gönül Ketenci ise, "Kanser hastası çocuklar ve hasta yakınları için oldukça duyarlı tedavi ve destek çalışmaları gerçekleştiren KİT-VAK'a bizler de, büyük bir dayanışma örneği sahnelenen Alman Kermesi ile destek veriyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TAKEV kermesinden hastalara tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN