Yıldırım ekibini belirliyor

Giriş Tarihi: 3.12.2013

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın AK Parti'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması halinde, bazı ilçelerde çalışacağı kişileri kendisinin belirleyeceği öğrenildi

AK Parti İzmir teşkilatında nefesler tutuldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, önümüzdeki hafta Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıklaması bekleniyor. Yıldırım'ın bazı kritik ilçelerdeki adayları bizzat kendisinin belirleyeceği öğrenildi. Öte yandan Yıldırım'ın genel seçim öncesi Bornova'da tuttuğu evde kalacağı bildirildi. Yıldırım'ın, adaylığının açıklanması ile birlikte İzmir'e gelerek, gerekli çalışmalara başlayacak. Bakan Yıldırım'ın İzmir'le ilgili bir rapor hazırlattığı ve seçim stratejisini oluşturduktan sonra sahaya ineceği belirtildi.

SÜRPRİZ İSİMLER

Büyükşehir Belediyesi'nin kazanılması için büyük önem arz eden Karabağlar, Konak, Buca, Bornova ve Karşıyaka'dan kimlerin aday gösterileceği merak konusu oldu. AK Parti 2009 yerel seçimlerinde Konak'ta eski Belediye Başkanı Ahmet Sarışın'ı aday göstermişti. Yıldırım'ın genel seçimlerde burada CHP ile olan 35 bin olan farkı Milletvekili İlknur Denizli'yle kapatmak için düğmeye basacağına kesin gözüyle bakılıyor. Karşıyaka'da ise Yıldırım'ın kiminle çalışacağı ise henüz netleşmedi. Adaylardan Tanfer Kemerli'nin burada şansının yüksek olduğu ifade ediliyor. CHP'nin önde olduğu diğer bir ilçe olan Bornova'da Bakan Yıldırım'ın eski Anavatan Partisi Milletvekili İlhan Kaya ile çalışacağı öne sürülüyor. Partililer eski İlçe Başkanı Hüseyin Özkan'a da şans veriyor. Bakan Yıldırım'ın AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema ile ilgili de nabız yokladığı öğrenildi. Buca'da ise eski Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un aday gösterilmesine sıcak bakılıyor. Eski İlçe Başkanı Mustafa Solmaz ve Buca Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Arslan da çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

KARABAĞLAR KARIŞIK

Karabağlar'da ise aday bolluğu yaşandığı için kimin aday gösterileceği merak konusu oldu. Aday adaylarından Yıldırım Ulupınar, Nazmi Kalyoncu, Bilal Doğan, Osman Sakman isminin öne çıktığı ifade ediliyor. Burada AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu'nun destekleyeceği aday adayının şansının daha fazla olduğu dile getiriliyor. AK Parti'nin kazanma olasılığının yüksek gördüğü Bayraklı'da ise Yıldırım'ın Milletvekili Hamza Dağ'ın aday olmasını isteyeceği öne sürülmüştü. Burada eski İlçe Başkanı Ali Aslan ve İsmail Sarı'nın da şansının yüksek olduğu belirtiliyor. Çiğli'de ise eski İlçe Başkanı Adnan Yılmaz ve Çiğli Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Sıddık Soysal adaylık için nabız yoklamaya devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım ekibini belirliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN