"Adaylık başvurusu olmayanı açıkladı"

Giriş Tarihi: 4.12.2013
CHP İzmir'de Büyükşehir adaylığı konusunda önemli gelişmelerin yaşandığı günlerde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ABD'den 'İzmir'de yola Aziz Kocaoğlu ile mi devam edeceksiniz yoksa adayınız Aytun Çıray mı' sorusuna "Aziz Başkan istediği sürece adayımızdır" yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Yusuf Kenan Çakar ve Meclis üyesi İrfan Eskin Egeli Sabah'a özel açıklamalarda bulundu.

"50 MİLYAR NEREDE?"
ABD'de bulunan Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi adaylığı hakkındaki sorulara verdiği yanıtla düğümü çözdü. CHP Genel Başkanı, 'İzmir'de yola Aziz Kocaoğlu ile mi devam edeceksiniz yoksa adayınız Aytun Çıray mı' sorusuna "Aziz Başkan istediği sürece adayımızdır" yanıtını verdi. Bu açıklama sonrası Başkan Kocaoğlu'nun yeniden aday adayı olmasına ve aday olarak gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Yusuf Kenan Çakar, "Bizim için CHP'nin adayının kim olduğunun önemi yok. Kendi adayımızla ilgileniyoruz. CHP'nin iç işleyişi bizi ilgilendirmez" diyerek şöyle konuştu: "İzmir'de adaya göre değil, hizmet öncelikli bir seçim sürecini yürüteceğiz. 10 yıldan beri Aziz Kocaoğlu belediye başkanlığı yapıyor. 10 yıl içinde 50 milyar lira, eski parayla 50 katrilyon liralık bütçeyi idare etti. İzmirliler 50 milyar lira ile beklediği hizmetleri göremedi. Adaylık müracaatı olmayan, birinin aday gösterilmesi CHP'nin ne kadar büyük zafiyet içinde olduğunu gösteriyor. Aziz Kocaoğlu CHP'ye hayırlı olsun. Ancak İzmir'e hayırlı olmayacak."

'ÇİZİK ÇEKİLECEKTİ"
Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü ve Karşıyaka İlçe Başkanı Kerem Ali Sürekli ise şunları söyledi: "Aziz Kocaoğlu'nun adaylığı bizi hiç ilgilendirmiyor. CHP'nin adayına bakmıyoruz. Biz kendi çalışmalarımıza bakıyoruz. Kendi aday ve projelerimize bakacağız. Kendi adaylarımızla seçmenin karşısına çıkacağız. Seçmenin idaresi bizim için en önemli husustur. Şahsen beni hiç ilgilendirmiyor. Kendi projelerimize, hizmet anlayışımıza odaklandık." Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Çiğli Meclis Üyesi İrfan Eskin ise, "Aziz Kocaoğlu'nun adaylığının AK Parti için avantaj olduğunu düşünüyorum. Aziz Bey en iyi aday. AK Parti'ye avantaj getirir. Ayrıca İzmir'de 10 yıldır yapılmayanların muhatabı olur. Yeni bir aday olsaydı 10 yıla çizik çekilirdi. 10 yılın hesabını verecek"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Adaylık başvurusu olmayanı açıkladı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN