Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk canlı hayvan fuarı heyecanı

Giriş Tarihi: 4.12.2013

22-25 Mayıs 2014'te gerçekleştirilecek Anadolu EXPO 1. Canlı Besi ve Süt Hayvanları, Süt ve Et Teknolojileri Fuarı'nın tanıtımı, gala yemeği ile yapıldı

Geçtiğimiz hafta Türkiye'nin ilk canlı hayvan fuarının tanıtımı yapıldı. 22-25 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek Anadolu EXPO 1. Canlı Besi ve Süt Hayvanları, Süt ve Et Teknolojileri Fuarı'nın danışma kurulu toplantısı Balçova'daki Wyndham İzmir Özdilek'te gerçekleştirildi. Gala yemeği tarım ve hayvancılık sektörünün önde gelen firmalarını bir araya getirdi. Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, katılımlarından dolayı, Gıda Tarım Hayvancılık İzmir İl Müdürü Ahmet Güldal, İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Gülkaynak, İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Özer Türer ve İzmir Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkanı Osman Civil'e teşekkür etti.

ÜLKELER ÖNEM VERİYOR
"Gençlik" temasıyla ilki gerçekleştirilecek fuar, 22-25 Mayıs 2014 tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisti'nde açık alanda olacak. Türk hayvancılık sektörünün gelişimi adına ihtisas fuarı niteliğinde planlanan fuar, gelenekselleşerek gelecek yıllarda daha da büyüyerek devam edecek. Fuar aslında iki ayrı fuardan oluşuyor. Anadolu Expo Canlı Besi Hayvanı Fuarı ve Anadolu Expo Canlı Süt Hayvanı Fuarı olarak ayrılan iki ayrı dal, aynı çatı altında, sektörün önde gelen firma temsilcilerini bir araya getirdi. Fikir alışverişi yapıldı. 36 ülkeden ziyaretçi beklediklerini vurgulayan Gül Ceylan, "Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığımız ve Türk sanayicisi ve en önemlisi Türk üreticisi çok çalışıyor, gelişiyor, geliştiriyor. Bu gelişmeyi taçlandırmak istiyoruz. Dünyaya Türkiye'de çok başarılı işler yapıldığını bir kez daha bu kanıtlamak istiyoruz. 22-25 Mayıs 2014 İzmir'de hayvancılık sektörünün düğünü var. Herkesi bu organizasyona davet ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk canlı hayvan fuarı heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN