Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'de 3 istifa

Giriş Tarihi: 5.12.2013
Yaklaşmakta olan yerel seçimler öncesi İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde aday adaylığı için 3 istifa gerçekleşti. Daha önce de CHP'den Konak Belediye Başkan aday adayı olan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kentsel dönüşümden sorumlu genel sekreter yardımcısı Muhittin Selvitopu Yüksek Seçim Kurulu tarafından aday adayı olmak isteyen memurlara tanınan son gün olan 30 Kasım'da istifa etti.

SELVİTOPU BİLMECESİ
Selvitopu'nun yerine yeni bir atama yapılmazken mevcut genel sekreter yardımcılarının Selvitopu'nun görevini vekaleten yürüteceği öğrenildi. İstifasının ardından anjiyo olduğu öğrenilen Selvitopu'nun bu sefer kentsel dönüşüm konusunda oldukça sıkıntılı olan Karabağlar'dan aday adayı olacağı sızan bilgiler arasında yer aldı.

GÖKDEMİR BUCA'DAN
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde bir diğer istifa da kısa adı APİKAM olan Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi'nden geldi. Burada uzun süredir görev yapan Oktay Gökdemir de aday adayları arasına katılarak istifa etti. Gökdemir'in CHP'den Buca Belediye Başkan aday adayı olacağı belirtiliyor. Büyükşehir Belediyesi'nde üçüncü ve son istifa ise zabıta teşkilatından geldi. Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan ve sendikal alanda verdiği mücadele ile de adından söz ettiren Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu Şube eski Başkanı Yaşar Gül, görevinden istifa etti. Gül de ağabeyi CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül gibi siyasete atıldı. Yaşar Gül'ün CHP'den Çiğli Belediye Başkan aday adayı olacağı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'de 3 istifa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN