Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sınıfta kaldı

İzmir Menemen'de belediye yönetiminden memnun olmayan vatandaşlar, "Cadde, sokak ve dereler pislik içinde. Sosyal etkinlikler de yapılmıyor. Temiz ve kaliteli hizmet istiyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 5.12.2013
İzmir'in tarım alanında önemli ilçelerinden Menemen'de yerel hizmetlerin yetersizliği vatandaşı canından bezdirdi. Belediyenin çalışmalarından memnun olmayan vatandaşlar, sokak ve caddelerin bakımsızlığına dikkat çekti, temizlik çalışmalarının da yeterli ölçüde yapılmamasına tepki gösterdi. İlçe sakinleri, "Menemen'in göbeğindeki Şehit Aycan Aksoy Caddesi pislikten geçilmiyor. Caddeyi kesen dere üzeri çöplerle kaplı. Çöplerden su bile görünmüyor. Bu görüntüler ilçemize yakışmıyor. Daha temiz ve bakımlı bir Menemen görmek istiyoruz. Sosyal faaliyet olarak da hiçbir etkinlik yapılmıyor. Gençlere yönelik hiçbir organizasyon da yok" dedi. AK Parti Eski İlçe Başkanı Arif Kuran da, "İlçenin merkezindeki pislik yerel yönetimlerin sorumluluğundadır" diye konuştu.

"SOSYAL AKTİVİTE YOK"
İlçe sakinlerinden evli 1 çocuk annesi ev hanımı Dilek Ürger (35), Menemen'in temizliğinin tam olarak sağlanamadığını söyleyerek sokakların çöplerle dolu olduğunu ifade etti. Uğur Mumcu Mahallesi'nde yaşadığını belirten Ürger, "Yollarımız da çok bozuk. Sokaklar çok pis. Yerel seçimlerde yeniden aday olursa Belediye Başkanı Tahir Şahin'e oy atmayacağım" dedi. Hastanede sekreter olarak görev yapan 28 yaşındaki Meltem Yavuz da, "Menemen'de gençlere yönelik hiçbir sosyal aktivite yok. Ne bir konser, ne bir tiyatro, ne de başka bir organizasyon gerçekleşmiyor. Sosyal anlamda daha fazla etkinlik yapılmasını istiyorum. Bu konuda büyük eksiklik var" dedi. Ev hanımı Sevgi Öksüz ise, 77 yaşındaki annesi Perihan Öksüz'ü bir yerden bir yere götürürken tekerlekli sandalye kullandıklarını belirtti, "Merkezdeki kaldırımlarda engelliler için iniş çıkış yerleri var. Fakat çoğu sokakta bu rampaları göremiyoruz. Üst geçitlerde de asansör olması gerekiyor. Engelliler için asansör yok" diye dert yandı. 42 yaşındaki hemşire Aysel Can da tekerlekli sandalyelerin inip çıkabilmesi için kaldırımlarda olan rampaların yetersiz olduğunu söyleyerek, "Menemen engelli dostu bir ilçe değil. Oğlum Salih Can'ı tekerlekli sandalye ile bir yere götürürken sıkıntı çekiyoruz. Ya rampa olmuyor ya da rampa olan yerlerde araçlar oluyor. Kaldırımlardaki masalar ve sandalyeler de tekerlekli sandalye ile ilerlememize engel oluyor" diye konuştu. Nakliyeci evli 3 çocuk babası Adem Yılan (35) da, belediyeyi suçladı, "İşim gereği Ankara ve İstanbul'a sıklıkla gidiyorum. Ankara ve İstanbul'dan gelince İzmir sanki savaştan çıkmış gibi geliyor. Menemen çok geri kaldı. Oyumu Tahir Şahin'e atmayacağım. Daha önce oyumu BDP'ye atıyordum ama artık AK Parti'ye atacağım. Çalışana oy vereceğim" dedi. AK Parti Menemen Belediye Başkan aday adayı Arif Kuran da, ilçede yerel yönetimin çalışmadığına dikkat çekti, "Yıllar önce Devlet Su İşleri'nin tarımsal sulama amaçlı yaptığı kanal, şimdi pislik içinde. Belediye 2009'da merkezden geçen bu kanalın üzerini kapatarak yeşil alan yapacaktı. Fakat diğer vaatleri yapmadığı gibi bunu da yapmadı" diye konuştu.

BAŞKAN ŞAHİN'E HAPİS CEZASI
Menemen Belediyesi'nde akıllara durgunluk veren kasa soygunun ardından yapılan yargılamadan karar çıktı. Belediye Başkanı Tahir Şahin'in makam şoförünün de içinde bulunduğu bir grup hafta sonu kimsenin olmadığı bir sırada belediye binasına girerek çelik kasayı soymuştu. Belediyeye ait 280 bin TL'nin yanında çeklerin de bulunduğu dosyayı alan kişiler, daha sonra emniyetin çalışması sonucu yakalanarak cezaevine konulmuştu. Olayın ardından yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen AK Parti eski İlçe Başkanı Arif Kuran'ın şikayeti üzerine yapılan yargılama tamamlandı. Mahkeme, Başkan Şahin'i kusurlu buldu ve "görevi kötüye kullanmaktan" 6 ay 7 gün hapis cezası verildi. Kararın andından adli erteleme de verilirken çıkan sonuca itiraz yolu da açıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınıfta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN