Cumhurbaşkanı, Yamanlar'a ödül verdi

Giriş Tarihi: 6.12.2013

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, uluslararası bilim olimpiyatlarındaki başarısı nedeniyle Özel Yamanlar Koleji öğrencilerini ödüllendirdi, "İnşallah aranızdan dünya çapında bilim insanları çıkacak" dedi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Özel Yamanlar Koleji öğrencilerini makamına kabul ederek ödüllendirdi. Türk öğrencilerin uluslararası bilim olimpiyatlarından madalyalarla dönmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, daha fazla madalya beklediğini iletti. Kolombiya'da yapılan 54. Uluslararası Matematik Olimpiyatı'nda iki gümüş madalya kazanan Osman Akar ve Emre Girgin, İsviçre'de yapılan 24. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı'nda gümüş madalya alan Akile Ebrar Mirat ve bronz madalya kazanan Büşra Nur Delikkaya ile sohbet eden Cumhurbaşkanı, madalyalı öğrencilere birer fotoğraf makinesi hediye etti.

"YARIM BIRAKMAYIN"
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Bir ülkenin dünya çapında bilim adamı yoksa, o ülke büyük sayılmaz. Bu başarılar gurur verici ama işe hevesle başlayıp sonra bırakmamak lazım. İnşallah aranızdan dünya çapında takdir edilen bilim insanları çıkacaktır" diyerek öğrencilere hedef gösterdi. "Bir ülkenin dünya çapında bilim adamı yoksa büyük ülke sayılmaz" diye konuşan Cumhurbaşkanı Gül, "Sizler bizim ümidimizsiniz. Herkes size destek verecek, siz de elinizden geleni yapacaksınız" dedi. Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap ise "Okulumuz bugüne kadar Dünya Bilim Olimpiyatları'nda kazandığı 209 madalya ile ülkemizin en çok madalya kazanan okulu. Sayın Cumhurbaşkanımız öğrencilerimize bundan sonra yapılacak uluslararası yarışmalar için büyük moral verdi" diye konuştu. Yamanlar Koleji geçen hafta Tübitak tarafından Ankara'da düzenlenen 21. Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda 6 altın, 4 gümüş, 13 bronz olmak üzere toplam 23 madalya kazanarak en çok altın madalya kazanan okul olmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı, Yamanlar'a ödül verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN