Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'i Türkiye'nin bir numarası yapacağız

Giriş Tarihi: 6.12.2013

Halk, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı Uşak Çevre Yolu'nun temel atma töreninde "İzmir'in efesi Binali Yıldırım" diye slogan atarak destekledi

Yıldırım, özel uçakla geldiği Uşak'ta ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Burada Vali Mehmet Ufuk Erden'den kentte yürütülen projelerle ilgili brifing alan Bakan Yıldırım, daha sonra Uşak Çevre Yolu'nun temel atma törenine katıldı. Binali Yıldırım, Uşak'ın, battaniye üretiminde bir numara olduğunu söyledi. "Sadece üretmiyorsunuz, Türk insanını ısıtıyorsunuz. Dokumacılıkta, deri sektöründe çok öndesiniz" diyen Yıldırım, Uşak'ın, Türkiye'de işsizlik oranının en düşük olduğu illerden biri olduğunu söyledi. Bakan Yıldırım, şöyle konuştu: "Uşak üretiyor, ürettiğini satıyor. Uşak kazandıkça Türkiye kazanıyor. Uşak'ta üç organize sanayi bölgesi var. Son on yılda 24 bin hektar alanda yeşillendirme yapıldı. 80 yılda yapılan ağaçlandırmanın son 10 yılda daha fazlasını yaptık. Bununla yetinmedik çok güzel bir adalet sarayı, hastane yapıldı. Bütün bunlar kente yapılan yatırımlardan birkaçı. Eğitim düzeyi, Türkiye ortalamasının üstünde, sınıflarda öğrenci ortalaması 22. Uşak Üniversitesi 2006 'da açıldı. Şu anda 17 bin öğrencisi, 11 fakültesi var. Kısa sürede bu hale geldi. Uşak aynı zamanda eğitimde de koşar adımlarla ilerleyen bir ilimiz." 11 yıldan bu yana ülkeye iyi hizmeti verebilmek için çaba harcadıklarını anlatan Yıldırım, şunları ekledi: "Bu ülkenin sevdalısı Başbakanımızın ekibi olarak, çalışma arkadaşları olarak 11 yıldan beri çalışıyoruz. Ege'yi, İzmir'i, Türkiye'nin bir numarası yapacağız. Sizinle konuşmak istediğimiz çok şey var ancak sesim buna izin vermiyor. Önemli olan icraattır, icraat da burada."

17 bin kilometre yol
İzmir-Ankara karayolundan günde ortalama 25 bin aracın geçiş yaptığını ve yoğunluğun arttığını ifade eden Yıldırım, trafiği rahatlatmak amacıyla Uşak Çevre Yolu projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Projeleri başlatırken, "Önce insan" ve "İnsanı yücelt ki devlet yücelsin" şiarıyla hareket ettiklerini vurgulayan Bakan Yıldırım, "11 yıldır ülkenin doğusunda batısında, kuzeyinde güneyinde yollar yapıyoruz. 80 yılda yapılan sadece 6 bin kilometre bölünmüş yol. 11 yılda biz 17 bin kilometre bölünmüş yol ilave ettik, yolları böldük hayatları birleştirdik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'i Türkiye'nin bir numarası yapacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN