Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege'de heyecan dorukta

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir'e gelip partisinin Ege'deki büyükşehir adaylarını açıklayacağı 13 Aralık'a az bir süre kala siyasi kulislerde hareketli ve heyecanlı bir bekleyiş var

Giriş Tarihi: 9.12.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir'e gelip partisinin Ege'deki büyükşehir adaylarını açıklayacağı 13 Aralık'a az bir süre kala siyasi kulislerde hareketlilik yaşanıyor. Aydın'da Milletvekili Mehmet Erdem, Balıkesir'de Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Edip Uğur, Manisa'da ise AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'nin isimleri öne çıktı. Denizli'de ise Osman Zolan'la devam kararı alınmasının beklendiği ifade edildi.

ZOLAN EN GÜÇLÜ ADAY
Aydın'da 2007 yılında AK Parti'den ilk kez milletvekili seçilen ve 2011 yılında da aday listesinin başında yer alarak tekrar meclise giren Mehmet Erdem'in büyükşehir için en güçlü aday olduğu dillendiriliyor. Henüz aday adaylığı için müracatta bulunmayan Erdem, sorulara, "Benim böyle bir beklentim yok" şeklinde yanıt veriyor. AK Parti'nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları arasında en kuvvetli isim Belediye Başkanı Osman Zolan olarak görünüyor. AK Parti Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak'ın adaylık için alenen işaret ettiği Başkan Zolan'ın adını son olarak telaffuz eden isim ise İçişleri Bakanı Muammer Güler oldu. Bakan Güler'in geçen hafta sonu yaptığı belediye ziyaretinde Başkan Zolan'a, "Sizleri de inşallah büyükşehir belediye başkanı olarak göreceğiz" demesi dikkati çekmişti.

MANİSA'DA ÇETİN YARIŞ

Ege'nin önemli kentlerinden Manisa'da ise büyükşehir için birbirinden güçlü isimler meydana çıktı. Aday adaylığını açıklayan Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, İnşaat Mühendisi Orkun Şıktaşlı ve eski Milletvekili Mehmet Çerçi'nin yanı sıra herhangi bir başvuru yapmayan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'nin adı da adaylık için dillendiriliyor. AK Parti kulislerinde 3 dönemdir milletvekilliği yapan Tanrıverdi'nin ismi öne çıkıyor. Balıkesir'de ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ahmet Edip Uğur'un Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Uğur, Balıkesir'de AK Parti'nin kurucu il başkanlığını yaptıktan sonra milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege'de heyecan dorukta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN