Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zirveye çıkışın öyküsü

Giriş Tarihi: 9.12.2013

Uşak'ta 1996 yılında mühendislere verilen kredi ile kısıtlı imkanlarla kurulan Topaç Mühendislik Elektrik, bugün yıllık 5 milyon dolarlık iş hacmine sahip bir firma oldu

Uşak'ın en önemli elektrik firmalarından bir tanesi olan Topaç Mühendislik Elektrik firması, bölgede sektörün en iddialı firması konumunda. TEDAŞ'ta başmühendis olarak çalışan elektrik mühendisi Yüksel Topaç, istifa ederek Topaç Mühendislik Elektrik firmasını kurdu. Topaç'ın mühendislere verilen kredi ile 1 masa, 1 personel ve ailesinden aldığı destek ile 1996 yılında kurduğu şirket aradan geçen 17 yılın ardından bugün yıllık 5 milyon dolarlık iş hacmine sahip.

ANAHTAR TESLİM PROJELER

Büyük firmalar ile çalışan Topaç Mühendislik, Uşak'ta çok önemli projelere imza atıyor. Kentin merkezinde 800 metrekarelik hizmet binası ile toptan elektrik malzemelerini Uşak'a getiren en büyük tedarikçilerin arasında yer alıyor. Tek bir personel ile iş dünyasındaki yerini alan firma bugün 34 kişiye iş hacmi sağlıyor. Uşak'ta bulunan Tüprak Altın Madenleri, Medicalpark, Ramada Otel, Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Ak Enerji Santralleri ve Uşak Üniversitesi gibi kentin önemli değerleri ile çalışan firma giderek büyümeye devam ediyor. Anahtar teslimi bir fabrikanın veya bir işletmenin tüm elektrik proje ve taahhüt işlerini yapan Topaç Mühendislik Elektrik firmasının sahibi Yüksel Topaç, "Fabrikaların, trafo tesislerini yapıyoruz. Genellikle büyük firmalar ile çalışmaya özen gösteriyoruz. Yaptığımız büyük işler bize referans oluyor. Her geçen gün 1 kat daha büyüyerek geliştik ve kapasitemiz sınırlarımızı aştı. Şu an bölgenin en önemli toptan elektrik malzeme tedarikçisiyiz. Ayaklarımızı yere sağlam basarak ilerliyoruz" dedi. Uşak'ta en büyük sorunun çalışacak vasıflı eleman olmadığını belirten Topaç, "Yetişmiş eleman bulmakta oldukça zorluk çekiyoruz. Artık iş ahlakı zayıfladı. Güven azaldı. Bu bizim için büyük bir sıkıntı teşkil ediyor. Okullarda yetişen teknik elemanlar, gerekli donanıma sahip olmadan mezun olup iş hayatına atılıyor. Mesleği, iş hayatında öğreniyorlar"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zirveye çıkışın öyküsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN