Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kemalpaşa fırsat kaçırdı

AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar, 2009 yılında Başkan Rıdvan Karakayalı'nın ilçeye üniversite getirme sözü verdiğini ama tutmadığını söyledi

Giriş Tarihi: 10.12.2013
2014 yerel seçimleri öncesinde 2009 seçimlerinde CHP'den Kemalpaşa Belediye Başkanı seçilen Rıdvan Karakayalı'nın yeniden aday olup olmayacağı merak konusu olurken Karakayalı'nın 4.5 yıllık icraatlarına en büyük tepki AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar'dan geldi. 2009 yerel seçimleri öncesi Karakayalı'nın ilçeye üniversite getirme konusunda namus sözü verdiğini hatırlatan Kırkpınar; "Kemalpaşa'ya özel bir üniversite gelmesi için iktidar partisi olarak her türlü desteği verdik. Ancak kendisi bize belediye olarak yer göstermediği için üniversite Menemen'e gitti. 50 yılın fırsatı kaçırılmış oldu" dedi.

'SÖZLERİNİ TUTMADI'
Kemalpaşa'nın geride kalan 4.5 yıllık sürece çözülmeyen onlarca sorunu olduğuna dikkat çeken Kırkpınar; "Kemalpaşa Belediye Başkanı Karakayalı seçim bildirgesinde yapma sözü verdiği hizmetlerin büyük bölümünü yerine getiremedi. Yerine getirdiği sözler de çok basit sayabileceğimiz belediye hizmetleri. En başta Rıdvan Karakayalı Kemalpaşa'ya bir üniversite getireceğini belirterek namus sözü verdi. İlçeye üniversite gelmesi için merkezi hükümet, iktidar partisi olarak elimizden gelen tüm desteği verdik ama kendisi belediye olarak bize yer gösteremediği için bu üniversite başka bir yere, Menemen'e gitti. Dolayısıyla burada belki 50 yılın fırsatını kaçırmış olduk. Çok önemli bir fırsatı kaçırmış olduk" diye konuştu.

'ARSA ÜRETEMEDİ'
İlçede ciddi bir imar sorunu olduğunu belediyenin arsa üretemediği için inşaat sektörünün zor durumda olduğunu belirten Kırkpınar şöyle konuştu: "Bu yüzden yerleşim olarak çok büyük bir sıkıntı içerisindeyiz. Ev ve daire bulmak büyük sıkıntı. Müteahhitler arsa üretilemediği için herhangi bir inşaat çalışmasında bulunamıyor. Belediyenin 1000'lik planlar üzerinde yapmış olduğu değişikliklerden ve afaki isteklerinden dolayı çevreyolu planı da iptal oldu. Şu an çevreyolu Kemalpaşa'nın merkezinden gidiyor. Bu da trafik sorununu ortaya çıkarıyor. İlçenin en önemli gündem maddesini şu an trafik sıkışıklığı oluşturuyor. Ayrıca Kemalpaşa'da tüm ara sokaklar ve caddeler kazıldı. Bundan 6 ay öncesinde Büyükşehir Belediyesi asfalt atana kadar ana arterler de kazılmış idi. Ondan önce 4 yıldır Kemalpaşa halkı bozuk yollarda yaşamını sürdürmek zorunda kaldı. Kemalpaşa'nın tüm köylerinde ve mahallelerinde yol sıkıntısı var. Kemalpaşa'nın mahallesi olan Ören beldesi, Akalan köyü gibi yerlerde altyapı yok. 2010'lu yılları yaşıyoruz. Ancak hala kanalizasyon atıkları maalesef halen daha foseptik çukurlarında depolanıyor. Köylerin çöpleri ancak 15 günde bir alınabiliyor."

'YANDAŞLARI İŞE ALDI'
Başkan Karakayalı'nın yerel seçimler öncesi seçildiği takdirde kendisine oy veren vermeyen tüm Kemalpaşa'nın belediye başkanı olacağı vaadinde bulunduğunu fakat göreve geldikten sonra belediyede çalışan ve farklı partilerden olduğunu düşündüğü çalışanları işten çıkardığını belirten Kırkpınar; "Ancak bir iki ayliçinde gördük ki, mevcut belediye istihdamının 10 katı daha fazla"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemalpaşa fırsat kaçırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN