Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Varmak Makina, dünya markasını hedefliyor

İzmir Bornova'da hizmet veren firmanın sahibi Zeki Var, sac işleme sektöründe önemli bir yere sahip olduklarını söyledi, "Dışsatımı artırmak istiyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 11.12.2013
Makina teknolojisinde sadece ülkemizde değil, uluslararası arenada da marka olmak için yola çıkan Varmak Makina, henüz yeni bir firma olmasına rağmen emin adımlarla ilerliyor. İzmir'de 2'nci Sanayi Sitesi'nde 2011'de 250 metrekarelik küçük bir tesiste faaliyetlerine başlayan Varmak Makina, kısa sürede elde ettikleri başarılarla, Bornova'daki bin 500 metrekarelik yeni yerlerine taşındı. Söz konusu tesisle beraber Türkiye'nin yanı sıra uluslararası alanda da atağa geçtiklerini belirten Varmak Makina sahibi Zeki Var, "Varmak Makina olarak 2014 ve sonrasındaki dönemde yeni ithalat anlaşmaları ve sektör odaklı katılacağı fuarlarla yurtiçi ve yurtdışındaki etkinliklerini arttırmayı hedefliyoruz" dedi. Var, "Metal işleme sektöründeki 25 yıllık tecrübemizi Varmak Makina adı altında toplayarak 2011 yılında 2. Sanayi Sitesi'ndeki işyerimizde müşterilerimizle buluşturduk. Şu anda Bornova Ankara asfaltı üzerindemi 1500 metrekarelik yeni showroomumuzda sektörün lider markalarının Ege bayiliklerini yapmaktayız. Varmak Makina olarak talaşlı imalat ve sac işleme söktöründe kullanılan makinaların yeni ve kullanılmış hallerini müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bununla birlikte satış öncesi ve satış sonrası teknik destek müşteri memnuniyeti için ilk sırada bulunmakta" dedi.

SATIŞ SONRASI HİZMET
Özellikle sac işleme sektöründe faliyet gösterdiklerini kaydeden Var, Nukon, Baykal ve Akyapak gibi güçlü iş ortakları sayesinde Ege Bölgesi'nde müşterilerine verdiği güvenle beklentilerin üzerinde pazar payına sahip olduklarını söyledi, "Bu sonuca neden olan en büyük etki, Varmak Makina'nın satış sonrası hizmetlerde her zaman müşterinin yanında olmasından kaynaklanıyor. Müşterilerimize verdiğimiz güven ile pazar payımızı daha fazla artırmayı hedefliyoruz" diye konuştu. Hedeflerini anlatan Var, "2014 ve sonrasında ihracatta daha çok ülkeyle çalışmak istiyoruz. Son dönemde Somali, Arabistan, Azerbaycan ve Amerika'yla görüşme gerçekleştirdik. Yurtiçi satışların yanı sıra yurtdışıyla yaptığımız bağlantılar da büyük önem taşıyor. Yoğunluk olarak sac işleme makinaları olmakla birlikte, her türlü sanayi makinası temininde sektörde yerini sağlamlaştıran Varmak Makina, satıştan önce ve satış sonrası hizmetlere çok dikkat ediyor. Çünkü, müşterilerle satıştan çok yol birliği yaptığımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Varmak Makina, dünya markasını hedefliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN