Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100. yıl reformu

Giriş Tarihi: 12.12.2013

Altay'ın Tüzük Kongresi'nde Divan Kurulu'nun yetkileri sınırlandı. Divan Başkanı Zorlu'nun görevine son verildi, yerine Erdoğan Tözge seçildi. Önemli isimler, kurulun dışına alındı

BU sezon 100. yılını kutlamaya hazırlanan Altay'da Tüzük Kongresi, tarihi kararlara sahne oldu. 150 civarında genel kurul üyesinin katıldığı kongrede, değiştirilen tüzük gereği, Divan Kurulu'nun yetkileri sınırlandırıldı. Divan Başkanı Kemal Zorlu'nun görevine son verildi. Erdoğan Tözge'nin başkan seçildiği Divan Kurulu'nda Nafiz Zorlu, Ahmet Taşpınar, Mehmet Erdoğan, İsmail Ersel, Cemali Kırmızıoğlu, Eren Gevgeli, Tamer Kanböre, Tevfik Erkut ve Engin Denizmen de kurul dışına alındı.

AİDATLARDA İNDİRİM

Yerlerine Sadettin Ünlü, Mengü Baç, Cihangir Marmara ve Erdal Canerler getirildi. Yüksek Divan Kurulu üye sayısı da düşürüldü. Divan Kurulu'nun yetkileri sınırlandırıldı ve "tavsiye edici" bir yapıya dönüştürüldü. Yeni Tüzüğe göre bir üyenin başkan adayı olabilmesi için en az 5 yıl genel kurul üyesi olması şartı getirildi. Son yapılan kongrede 360 lira olarak belirlenen yıllık aidatlar, 150 TL'ye indirildi. Üyelerin genel kurulda oy kullanması için aidat borcunun bulunmaması gerektiğine yönelik tüzük maddesi de değiştirildi. Polat Özen, Moris Bencuya ve Sadettin Ünlü'den oluşan Disiplin Kurulu gitti yerine Cemal Öztürk, Mehmet Karahitay ve Faik Güven geldi.

KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER

Disiplin Kurulu'nun, "Haklarında yargıya intikal eden dosyası bulunan üyelerin üyeliklerini askıya alma" yetkisi iptal edildi. Altay yönetimlerinin "hesap verebilir" olmasını sağlayan hukuk kurulu ve mali kurul ile mali kongre kaldırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100. yıl reformu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN