Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yamanlar, ABD'de madalya bırakmadı

Giriş Tarihi: 12.12.2013

Özel Yamanlar Okulları, ABD'de yapılan Matematik Olimpiyatı'nda 18 altın, 25 gümüş, 17 bronz ile toplam 60 madalya kazandı, büyük başarı elde etti

ABD Matematik Birliği ve Nebraska Üniversitesi tarafından yapılan, ortaokullar arasında dünyanın en prestijli yarışması sayılan 60. AMC-8 Uluslararası Matematik Olimpiyatı'na bu yıl dünya genelinde 86 ülkenin 6 bin okulundan 350 bin ilköğretim öğrencisi katıldı. Türkiye'den yarışmaya katılan okullar arasında bulunan İzmir Özel Yamanlar Eğitim Kurumları'na bağlı yedi ortaokul toplam 18 altın madalya kazanarak ülkemizin gururu oldu. Özel Yamanlar Ortaokulları öğrencileri ayrıca 25 gümüş, 17 bronzla toplam 60 madalya kazandı, büyük bir başarıya imza attı. Yarışmada madalyalar Türkiye, Güney Kore, Çin, ABD, Kanada, Rusya ve Tayvan'lı öğrencileri arasında paylaşıldı.

"GURUR DUYUYORUZ"
Öğrencilerinin AMC-8 Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı'nda 18'i altın 60 madalya kazanmasının Türk milleti adına gurur verici olduğunu söyleyen Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap, "ABD Matematik Birliği'nin 86 ülkede gerçekleştirdiği bu olimpiyat dünyanın en önemli okullarının katılımı ile yapılıyor. Öğrencilerimi böylesine önemli başarılarından dolayı kutluyorum. Uluslararası Bilim Olimpiyatları'nda ülkemize en çok madalya kazandıran okuluz. Türkiye için dünya ile yarışıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yamanlar, ABD'de madalya bırakmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN