Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adaylar netleşiyor

Giriş Tarihi: 13.12.2013

AK Parti İl Başkanı Akay, yerel seçimlere hizmet odaklı siyaset anlayışıyla gideceklerini belirtti, "Heyecanımız dorukta. Başbakanımız beş kentin adayını bugün açıklayacak" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yapacağı İzmir ziyareti öncesindeki hazırlıklar sürüyor. Erdoğan'ın İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı aday olarak ilan edeceği toplantı öncesinde İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, basının karşısına çıktı. Akay, İzmir adayı ile birlikte Ege Bölgesi'nde dört ilin daha açıklanacağını söyledi. İl Başkan Yardımcıları Atilla Kaya, Aziz Demir ve Refik Uzun ile basının karşısına çıkan Akay, "Hazırlıklarımızı tamamladık. Yarın Başbakanımızı bekliyoruz. AK Parti kurulduğundan bu yana seçimlerden hep birinci çıktı. Yerel, genel seçimler ve referandumda başarılar kazandı. Yerel seçim öncesinde aday belirleme çalışmaları devam ediyor. Bu zamana kadar yapılan tanıtım toplantılarında 68 il belediye başkan adayımız açıklandı. İzmir ile birlikte Manisa, Uşak, Aydın ve Denizli'nin adayları açıklanacak. Yarın itibariyle beş ilin aday tanıtım toplantısı olacak. İlan edilmeyen diğer illerle ilgili de talimat gelirse sayı 12'ye çıkabilir. Ardından Isparta, Burdur, Kars ve Tunceli gibi iller de eklenebilir. Antalya dışında kalanlar da ilan edilmiş olabilir fakat biz beş il için hazırlıklarımızı yaptık" dedi. Akay, yerel seçimde İzmir'de gerçekleştirilecek seçim sürecindeki stratejiyi de anlattı, "Yerel seçimde İzmir bazında hizmet siyasetini, eser siyasetini ön planda tutacağız. Kavga ve gürültüden uzak kayıkçı kavgası yapmayacağız. İzmir'e neler yapılacağını halkımıza anlatmak istiyoruz. Halkın engin hoşgörüsüne inanıyoruz. Hükümetin bu zamana kadar yapmış olduğu yatırımlar, değer ve katkıya baktığınızda Konak Tüneli, limanlar, otoyol, yat limanları gibi birçok çalışmalar var. Genel seçimler öncesinde gündeme gelen 35 proje de hızla devam edecek. Kazananın İzmir'in olmasını istiyoruz. Sen ben kavgasından uzak seçim atmosferinin yaratılmasını istiyoruz" diye konuştu. Akay, AK Parti'nin yapacağı çalışmaların gündeme getirilmesi için basın mensuplarından destek beklediğini de söyledi.

İLÇELER OCAK AYINDA
Akay, Büyükşehir adayının açıklanmasından sonra ilçelerin de kısa zaman içinde gündeme geleceğini söyledi, "Büyükşehir Belediye Başkan adayımızın ardından yerelde ilçeler için de çalışmalar olacak. Bu ay sonu Ocak ayının başı gibi açıklanır" dedi. Akay, ilçelerdeki adaylarla ilgili de, "Kendi ekibini oluşturacak olan Büyükşehir adayı ilçelerde söz sahibi olmak isteyecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adaylar netleşiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN