Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haklı çıkmaktan bıktık, usandık

Giriş Tarihi: 14.12.2013

AK Parti Milletvekili Şengül, Büyükşehir'in kentsel dönüşümde 16 aydır tek adım atmadığını söyledi, "Kocaoğlu'nun İzmir'de hiçbir şey yapmayacağını söylemiştim, yine haklı çıktık" dedi

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, kentsel dönüşümün Bakanlar Kurulu tarafından onaylanmasına rağmen 16 aydır İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hiçbir adım atılmamasına tepki gösterdi, "Ben o zaman da söylemiştim. 'Sayın Kocaoğlu, kentsel dönüşüm konusunda hiçbir şey yapamayacak' demiştim. Kocaoğlu konusunda haklı çıkmaktan bıktık" diye konuştu. Başkan Kocaoğlu'nun samimiyetsiz ve beceriksiz olduğunu defalarca dile getirdiğini ifade eden Şengül, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu beceriksizliğini zaman zaman demagoji ve manipülasyonlarla örtmeye çalışmıştı. Yeri geldi korku pompalayarak örtmeye çalıştı. En kapsamlı yerel yönetimler yasalarını AK Parti hükümetleri çıkardığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarihinin en yüksek bütçelerine sahip olduğu halde her zaman mağdur edebiyatı yaptı. Bu geniş imkanlara ve hükümet desteğine rağmen İzmir'in kimliğini ve hassasiyetlerini istismar ederek şımarık çocuk misali bir yönetim anlayışı ortaya koydu.

PROJELER ONAYLANDI

Kocaoğlu Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı kentsel dönüşüm yasasını çıkardığımızda, bize Bakanlık tarafından bekletildiğini ve bu yüzden kentsel dönüşümü gerçekleştiremediğini söylemişti. Halbuki 2005'te çıkan yasa doğrultusunda da, İzmir'de ortaya hatırı sayılır bir kentsel dönüşüm projesi çıkaramamıştı. Önemli değil dedik. Bakanlık üstüne düşeni yaptı ve projeleri onayladı. Peki ne oldu? Her defasında engellendiğini söyleyen Sayın Kocaoğlu onaylanan projelerle ilgili ne yaptı? Yoksa o dönem ettiği feryat tamamen kamuoyu yaratmaya yönelik miydi? İzmirliler bahane değil icraat bekliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haklı çıkmaktan bıktık, usandık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN