Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kruvaziyerde fırsat kaçırdık

Giriş Tarihi: 14.12.2013

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir şube yetkilileri, Didim ve Kuşadası'nda bulunan üyelerinin sorunlarını dinledi, "Kruvaziyeri bu yıl daha olumlu kullanabilirdik" dedi

İMEAK (İstanbul, Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz) Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, görev sorumluluğu içerisinde bulunan üyelerle görüşmeye devam ediyor. Yönetim, bu kapsamda Didim ve Kuşadası'nda bulunan üyelerle görüştü.

"SIKINTILAR SÜRECEK"
Didim'de günübirlik tur düzenleyen üyeler, Suriye ve Mısır ülkeleri ile yaşanan gerginlik ve ramazan nedeniyle iyi bir sezon geçiremediklerini söyledi. Bunun yanında fiyat istikrarsızlığından da yakınan üyeler, Didim'de en büyük sorunun çekek yeri olmayışını belirttiler. İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, ziyaret ettikleri yerlerde üyelerden en fazla fiyat istikrarsızlığı konusunda şikayet aldıklarını belirtti, "Müşteri artık kaliteli hizmet istiyor. Sizler, kendi aranızda oturup bir fiyat politikası belirleyemiyorsanız biz devreye girip, arabuluculuk yapabiliriz" dedi. Yönetim, daha sonra Kuşadası Ege Port Limanı'nda üyelerle bir araya geldi. Liman Müdürü Aziz Güngör, burada kruvaziyer turizmi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, pazarın yüzde 40'ını besleyen Pire Limanı'nda yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle Pire kalkışı yapan bir çok geminin rotasını Batı Akdeniz'e çevirdiğini vurguladı. Kuzey Afrika'nın da sorunlu olduğuna dikkat çeken Güngör, "Kuzey Afrika, Arap baharından sonra kendine gelemedi. Mısır'da ise rejim değişikliği nedeniyle sıkıntılar yaşanıyor. Bu nedenle kendimizi düşüş trendine girmeye hazırlıyoruz. 2015 yılına kadar bu sıkıntılı süreç devam edecek gibi görünüyor. Türkiye'de keşke bir liman Pire Limanı'nın yerini alabilseydi ve Türkiye krizi fırsata çevirebilseydi. Ülke olarak biz bunu yapmaya hazırız diyebilseydik. Bu noktada devlet ve özel sektörün birlikte çalışması gerektiğine inanıyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kruvaziyerde fırsat kaçırdık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN