Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahipsiz değiller

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ağır kış şartlarında sokakta yaşam mücadelesi veren vatandaşlara kucak açıyor. Sağlıktan giyime her hizmet sunuluyor

Giriş Tarihi: 14.12.2013
Çeşitli nedenlerden dolayı sokakta yaşamaya başlayan "evsizler", Büyükşehir Belediyesi sayesinde soğuk kış günlerinde sıcak bir yuvaya kavuşuyor. Örnekköy'de Büyükşehir'e bağlı Müyesser Turfan Güçsüzler Evi'nde kalan vatandaşların sağlıktan giyime kadar her türlü ihtiyaçları gideriliyor. Havaların soğumasıyla birlikte zabıta ekipleri, devriye gezen emniyet ekipleri ya da ihbar üzerine harekete geçen Güçsüzler Evi yetkilileri tarafından bulundukları yerden alınan evsizler, hem soğuk havalardan korunuyor hem de sıcak bir yuvaya sahip oluyor. Müyesser Turfan Güçsüzler Evi'nden kendi işini yapabilir derecede sağlıklı, akli dengesi yerinde olan, sürekli tedavi gerektiren hastalığı bulunmayan kimsesiz erkekler yararlanabiliyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düştüğü son bir hafta içinde "tam kapasite" çalışan Müyesser Turfan Güçsüzler Evi'ne mesai saatleri içinde 361 71 51, mesai saatleri dışında ise 361 00 82 numaralı telefondan ulaşabiliniyor. Kadın, çocuk ve engelliler için ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın "Alo 183" telefon hattından yardım istenebilir.

SICAK VE HUZURLU

Müyesser Turfan Güçsüzler Evi Müdürü Sosyal Hizmet Uzmanı Tufan Fırat Göksel, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bazı evsizlerin kapalı mekanlarda kalmak istememesinden dolayı konteyner oluşturduklarını belirten Göksel, sıcak su ve banyo ile yemek imkanı bulunan konteynerdan da yüksek oranda faydalanıldığını bildirdi. Müyesser Turfan Güçsüzler Evi'nde kalan ve yaşı genç olanlar için İŞKUR ile görüşmeler yapılıp iş sahibi olmaları yönünde girişimde bulunduklarını belirten Tufan Fırat Göksel, iki yıl içinde 40 kişiyi yaşlı ve engelli bakım merkezlerine yerleştirdiklerini ve kalıcı olarak onlara yer bulduklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahipsiz değiller
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN