Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'5 şehri istiyorum'

Önceki gün AK Parti'nin Ege'deki dördü büyükşehir olmak üzere 5 başkan adayını açıklayan Başbakan Erdoğan daha sonra eliyle beş işareti yaptı ve ekledi: "İzmir, Manisa, Aydın, Denizli ve Uşak'ta seçimi mutlaka almalıyız"

Giriş Tarihi: 15.12.2013
İzmir'de, başta İzmir Adayı Binali Yıldırım olmak üzere 12 ilin AK Parti belediye başkan adayını açıklayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ege Bölgesi'ndeki 5 ilde seçimlerin kazanılmasını istedi. Adayları tek tek tanıtan Başbakan Erdoğan; İzmir, Manisa, Denizli ve Aydın olmak üzere 4 büyükşehir adayıyla birlikte poz verdi. Erdoğan'ın, adaylara eliyle 5 işareti yaparak, "Hep birlikte çalışacağız. Bu kentler Ege Bölgesi için çok önemli. Bu şehirleri birlikte çalışarak, AK Parti hizmetleri ile daha ileriye taşımalıyız" dediği belirtildi.

TÜNELDE İNCELEME

Başbakan Erdoğan, aday tanıtımının ardından Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile yapımı Ulaştırma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Konak Tünelleri'nde incelemelerde bulundu. Binali Yıldırım ve Karayolları yetkililerinden bilgi alan Erdoğan; konusuna hakimliği, bilgisi, uluslararası alanda deneyimi ile Binali Yıldırım'ın İzmir için en ideal aday olduğunu ifade etti, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu iş, bizim işimiz. Bakanımız zaten alt yapı, üst yapı konularında çok çok uzman. 3 dönem ulusal bazda Türkiye'ye hizmet verdi. İnanıyoruz ki bundan sonra da böyle bir hizmeti inşallah İzmir halkı, İzmirli kardeşlerim böyle bir tercih ortaya koyarlarsa, İzmir bugüne kadar görmediği bir hizmeti görecektir." İzmir'in gerçek manada şehirciliği AK Parti ile göreceğine inandığını vurgulayan Erdoğan, kentin ciddi bir değişim, dönüşümü, modern şehirciliği Binali Yıldırım ile yaşayacağını söyledi. Erdoğan, belediyeciliğin ilgi, uluslararası anlamda birikim gerektirdiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: "Şu anda görüyorum. Bu gezdiğimiz bütün yollar. Hepsi merkezi yönetimin yollarıdır. Şurada yerel yönetimin 'dal-çık'larına baktığınızda 5-6 tane 'dal-çık' görürsünüz. Bir su sorununu çözememiş büyükşehir görürsünüz. Su sorununu Devlet Su İşleri çözdü ve hala devam ediyor. Aynı şekilde raylı sistemlerde yine bizlerin verdiği destekle çözüldü. Biz laf üretmekten çok nasıl bir projeci, aynı zamanda uygulamacı olduğumuzu göstereceğiz." İzmir'in en ücra köşesinde, köylerine varıncaya kadar modern şehirciliği insana tattırmak olduğunu ifade eden Erdoğan, "İzmir köy olarak kalmasın, şehir nedir, şehircilik nedir bunu görsünler" dedi.

ADAYLAR HEYECANLI VE COŞKULU
Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan adayların coşkulu ve heyecanlı oldukları gözlendi. 30 Mart seçimlerini kazanacakları ortak görüşünde buluşan adayların ilk değerlendirmeleri şöyle oldu:
OSMAN ZOLAN (Denizli Büyükşehir): Bugün, hayatımın en şerefli, onurlu günü. Başbakanımızdan o güveni almak, Denizli'deki yerel yönetimle ilgili bayrağı teslim almak, bizleri onurlandırdı. Bizler 10 yıldır Denizlimizin hizmetindeyiz. Kenti birçok ilkle tanıştırdık. O gün hayallerimiz vardı, bugün de var. Büyükşehirle büyüyen bütçemizle daha büyük güzel işler yapacağız. Vatandaşlarımızın teveccühü ile inşallah 31 Mart sabahından itibaren 7 gün 24 saat Denizlimizin hizmetkarı olacağız.
HÜSEYİN TANRIVERDİ (Manisa Büyükşehir): Hedefimiz, Manisa'yı daha yaşanabilir, daha güzel şehir haline getirmek. Bundan sonra hemşehrilerimizin karşısına çok güzel projelerle çıkacağız. İnşallah teşkilatımızla, halkımızla 30 Mart 2014 seçimlerinden başarıyla çıkacağız.
NURULLAH CAHAN
(Uşak): Çok düzeyli bir aday adaylığı süreci geçirdik. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sayın Başbakanımız, beni Uşak'tan aday gösterdi. Layık olabilmek için elimizden geleni yapacağız. Parti kadrolarımız ve halkımızın desteği ile yerel seçimleri kazanacağımıza inanıyorum. Projelerimizle, tecrübelerimizle, ekibimizle Uşak'ı marka şehir yapacağız. On yıllık belediyecilik tecrübemiz var. Kentimiz ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'5 şehri istiyorum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN