Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmirli, Yıldırım'ı bir şans olarak görüyor

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım'la ilgili olarak milletvekilleri değerlendirmelerde bulundu

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Yıldırım'ın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasının çok önemli olduğunu belirtti, "Yıllardır beceriksiz yerel yöneticilerin elinde ihmal edilmiş, hak ettiği değeri görememiş İzmir artık geçmişe değil, geleceğe bakacak ve AK Parti tarafından ortaya konulan gelecek vizyonuna sahip çıkacaktır." dedi.

"AŞKLA HİZMET EDECEK"
Bakan Yıldırım'ın İzmir'i 'marka kent' haline getireceğini ve yerel seçimin sonunda İzmir'in kazanacağını ifade eden Akay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sayın Bakanımız İzmir'e aşkla hizmet edecektir. AK Parti iktidarında ülkemizin bütün kentleri kalkınma ve 'marka kent' olma yarışına girdi. Ege'nin incisi, ülkemizin dünyaya açılan kapısı olan, güzel İzmir'in de bu yarışta en ön saflarda yer alması gerekiyor. İzmir'de Sayın Binali Yıldırım ile birlikte hizmet seferberliği, kalkınma hamlesi başlayacaktır. Biz İzmir'e sevdalıyız. İzmir'in doğasına, havasına, denizine, sokaklarına sevdalıyız. Bu kentin AK Parti hükümetleri döneminde aldığı yatırımlar ortadadır. İzmir'e yapılan yatırımlar, gerçekleştirilen projeler aşikardır. AK Parti hükümetlerinin İzmir'e gerçekleştirdiği yatırımlar ortadadır. Bitmez denilen çevre yolunu bitiren, duble yollarla trafiği rahatlatan, yeni okullar, yeni hastaneler, yeni barajlar ve burada sayamayacağım birçok eser ile İzmir'de hizmet siyaseti, eser siyaseti yapan AK Parti, şimdi yerel yönetimde bayrağı devralarak hizmetlerini artırarak devam ettirecek. İzmir'in artık bir silkinişe, bir sıçramaya, İzmir'in ve İzmirlilerin geleceği adına yapılacak ciddi hamlelere ihtiyacı var. Ben inanıyorum ki, İzmir'de bu sefer hizmet kazanacak. AK Parti ve Sayın Binali Yıldırım ile birlikte İzmir kazanacak."

İZMİRLİLER ONU SEVDİ
Aydın Şengül, Cumhuriyet tarihinin en başarılı Ulaştırma Bakanı olarak nitelediği Binali Yıldırım'ın Türkiye'nin her bir metrekaresinde gerçekleştirdiği projeler olduğunu söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir'den milletvekili olmasıyla birlikte kentimizde önemli yatırımlar gerçekleştirdi. Birçok yatırımın da önünü açtı. Bunları yaparken de siyasi kimliğini hiçbir zaman ön plana çıkarmadı. 35 İzmir 35 Proje hedefi doğrultusunda önemli adımlar attı. İzmirliler de bunu gördü ve Binali Yıldırım'ı sevdi. İzmir yıllardır beklediği sıçramayı yapamamasından ötürü Sayın Binali Yıldırım'ı bir kurtarıcı olarak görüyor. Bu doğrultuda İzmirliler, aday olmasını istedi. O da, İzmirlileri kırmadı. Mevcut projelerin devamı ve yeni projelerin hayata geçmesi anlamında Binali Yıldırım için önemli bir kazanımdır."

"laf değil, icraat YAPIYOR"
Ali Aşlık da, Yıldırım'ın devlet ve hizmet adamlığıyla insan olarak rüştünü ispat etmiş biri olduğunu vurguladı. Yıldırım'ın polemikten çok iş yapan biri olduğunu dile getiren Aşlık, "Bu duruşuyla Türkiye'nin sevgisini kazanmış bir insan. İzmir'in de uzun yıllar yerel yönetimler konusunda diğer Büyükşehirlerden geri kalan bir eksik yönü vardı. İnşallah Sayın Bakanımız bilgi birikimiyle İzmir'i dünya kenti yapacak" dedi.

"ÇOK CİDDİ BİR ADAY"

Rıfat Sait ise şunları söyledi: "AK Parti kurmayları çok ciddi bir adayı ilan ederek İzmir'i ne kadar çok istediğini gösterdi. Adaylar konusunda daha önceki yerel seçimlerde eleştiriler oluyordu. Binali Bey tam bir hizmet adamı. İzmir adına çok çalışacak. Hangi siyasi partiden olursa olsun İzmirliler hizmet için oy vermeliler. Torunları çocukları için oy vermeliler. İzmir için büyük bir şans. İzmir ideolojik düşündüğü için çok zaman kaybetti. Kayıpların telafisinin zamanı geldi. Şeytanın bacağı bu kez kırılacak. İlçe belediye başkanlarının adaylıkları önemli. Önümüzdeki günlerde ilçe belediye başkanlıkları da açıklanacak. İlknur Hanım, Konak Belediye Başkan Adaylığı için çok güçlü bir isim. Konak'ta iş dünyasından gelen birinin olması avantaj olabilir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmirli, Yıldırım'ı bir şans olarak görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN