İtfaiye dersini aldı

Giriş Tarihi: 16.12.2013

Kasım ayındaki şiddetli yağışta Meles Çayı'nın taşmasıyla su altında kalan İzmir İtfaiyesi merkez binasının garaj olarak kullanılan bölümü, yükseltilerek yol seviyesine çıkarılacak

Kasım ayında İzmir ve çevresinde etkili olan sağanak yağış sonrası birçok ev ve işyerini su bastı. Meles Çayı'nın taşması sonucu İzmir İtfaiyesi de su baskınlarından nasibini aldı. Çok sayıda itfaiye aracı daha merkezden çıkış yapamadan gafil avlandı ve sular altında kaldı. İtfaiye araçlarının sular altındaki görüntüsü kentlinin hafızasına kazınırken İzmir Büyükşehir Belediyesi de ortaya çıkan kötü görüntüden dolayı eleştirilerin odağı haline geldi.

ALAY KONUSU OLMUŞTU
İtfaiye araçlarının sular altındaki görüntüsü sosyal medyada da alay konusu oldu. Muhalefetin acizlikle suçladığı Büyükşehir Belediyesi, benzer görüntülerin bir daha yaşanmaması için harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi, alınacak önlemleri masaya yatırdı. Teknik elemanların İzmir İtfaiyesi'nin bulunduğu alanda yaptığı incelemeler sonrası çeşitli önlemler gündeme geldi. İtfaiye araçları ile birlikte merkezin jenaratör sisteminin de sular altında kalması çeşitli çözüm önerilerinin gündeme gelmesine neden oldu. Uzun süren tartışmalardan sonra yol kotunun metrelerce altında bulunan itfaiye araçlarının park ettiği alanın doldurulması kararlaştırıldı. Büyükşehir Belediyesi alınan karar doğrultusunda önümüzdeki haftalarda çalışma başlatacak. Jeneratör sistemi devre dışı bırakılarak çukur alan dolgu malzemeleri ile doldurulup yol seviyesine eşitlenecek. Böylece yağan yağmur sularının çukur alana dolması da engellenmiş olacak. Dolgu işlemi bittikten sonra güç kaynağının deplasesi yapılacak. Böylece sorun çözülmüş olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtfaiye dersini aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN