Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altay mahkemelik

Kemal Zorlu, tüzük değişikliğiyle seçilen yeni Divan Kurulu'nun 'sanal' olduğunu vurguladı, dava açacaklarını bildirdi. Özgener'in ardından Moris Bencuya ve Hanri Benazus da Divan'dan ayrıldı

Giriş Tarihi: 18.12.2013
Altay'da kazan kaynıyor. Olaylı Tüzük Genel Kurulu'nun ardından eski Divan Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, tepkisini dile getirdi. Genel kurulun seçtiği yeni Divan Kurulu'nun sanal ve kabul edilemez olduğunu kaydeden Zorlu, "Görevimizin başındayız. Görevden alma tabiri, çok çirkin. Bir gece önce haberimizin olduğu ve yasal olmadığı için katılmadığımız yeni tüzük kongresi de hukuka aykırı. Hakkımızı mahkemede aramak için dava açıyoruz" dedi. Konuyla ilgili, 8 Divan Kurulu üyesi ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Zorlu, "Görevine son verdik demek yakışıksız. Ne çakma Altaylıyız ne de çifte pasaportluyuz. Mali ve denetleme kurullarını yok saydılar. Bu yeni tüzük hukuki değildir ve bir çok maddenin iptali için dava açacağız" dedi. Aydın Alam, Tamer Kanböre, İsmail Ersel, Eren Gevgeli, Can Barhan, Ahmet Taşpınar, Cemali Kırmızıoğlu'nun katıldığı toplantı konusunda kendilerine danışılmadığına değinen Zorlu, "Dernekler Masası'nın istediği tüzük değişikliğinde 7-8 madde yasaya aykırı. Kongrenin çekildiği videoyu izledik, konuşulanlarla, tutanaklar arasında tutarsızlıklar var" dedi.

TÖZGE'Yİ DE ELEŞTİRDİ

Erdoğan Tözge'yi de eleştiren Zorlu, "Kendisi 100. yılda Divan başkanı olmak istiyorum dese, seve seve verirdik. Zaten yeni seçilenler de atacakları imza ve verecekleri kararla büyük sorumluluk alıyorlar, şimdiden uyarıyoruz" dedi. Zorlu, Mahmut Özgener'in ardından Moris Bencuya ve Hanri Benazus'un da kuruldan ayrıldığını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altay mahkemelik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN