Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu gözler bürokrasiye takılmasın

Giriş Tarihi: 18.12.2013

Daha 3.5 aylık. Mermer kemik hastalığından kurtulması için ilik nakli şart. ABD ve Almanya'dan uyumlu donör bulundu. SGK hemen ödenek çıkarırsa, Berk kurtulacak. Aile'nin umudu Başbakan Erdoğan'da

Halk arasında mermer kemik olarak bilinen "osteopetrosis" hastalığı ile mücadele eden 3,5 aylık Berk bebek için, dünya adeta seferber oldu. Brezilya'dan donör çıktı, uygunluk sağlanamadı. İkinci müjde ABD ve Almanya'dan geldi. 2 ülkedeki donörlerin ilikleri Berk bebek ile yüksek uyumluluk sağladı. Müjdeyi haberi alan anne Pınar-Yalçın İnal'ın sevinçleri, endişeye dönüştü. Çünkü uzmanlar, minik bebeğin gözlerini kaybetmemesi için yılbaşından önce ilik naklinin yapılması gerektiğini söylüyor. Ancak, İnal çifti, SGK'nın, yurt dışındaki donör için çıkaracağı ödeneğin 1 ile 3 ay arasında onaydan çıkacağını öğrendiler. Gözlerini kaybetmemesi için 15 günden az bir zamanı kalan Berk'in hayatının bürokrasiye takılmaması için yetkililerden anlayış beklediklerini söyleyen baba Yalçın İnal, "Buruk bir sevinç yaşıyoruz. Ödeneğin gelmesi için fazla bir vaktimiz kalmadı. Ödenek bir an önce çıksın, oğlumun gözleri kurtulsun. Bütün umudumuz Başbakanımız Recep Tayyip Erdogan'da" dedi.

Sevincimiz yarım kalmasın

Asgari ücrete çalışan itfaiye eri baba Yalçın İnal, Berk bebeği kurtaracak paralarının olmadığını söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Masrafları SGK tarafından karşılanırsa bu ameliyat yapılacak. Uygun ilik bulundu ama sevincimiz kursağımızda kaldı. Sağlık Bakanlığı'nın devreye girerek, SGK'ya durumun aciliyetini bildiren bir yazı yazdığını öğrendik. Dört gözle SGK'dan gelecek cevabı bekliyoruz. Ancak süre de her geçen gün daralıyor. Başbakanımız Erdoğan'ın şefkatini bekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu gözler bürokrasiye takılmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN