Gediz'de hayat dersi

Giriş Tarihi: 18.12.2013

Avrupa'nın en büyük KBB hastanesini kurdu, ilklere imza attı. Öğrenci oldu, en son Gediz Üniversitesi'ni dereceyle bitirdi. Başarılarını Gediz'in girişimcilik öğrencilerine anlattı

Gediz Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi Yükseklisans Programı'nda gençlerle deneyimlerini paylaşan iş dünyasının başarılı isimlerine Ekol Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Baz da katıldı. İşletme alanındaki yükseklisans eğitimini dönem birinciliğiyle tamamladığı Gediz'de bu kez hocalık kürsüsüne geçen Opr. Dr. Baz, nasıl başardığını anlattı, dinleyenleri kendisine hayran bıraktı. Avrupa'nın en büyük kulak burun boğaz hastanesini Çiğli'de kuran, tıp merkezleriyle birlikte 500'ü aşkın kişiye iş imkanı sağlayan Dr. Baz, yaşamı boyunca bilginin peşinden koştuğunu, hayat boyu eğitimin öneminin en somut örneklerinden biri olduğunu dile getirdi. İzmir'e şimdi de 50 milyon liralık yatırımla tüm branşların olacağı bir genel hastane kazandırmaya hazırlandıklarını belirten Opr. Dr. Mehmet Baz şunları söyledi: "Bilgiye sahip olan birçok şeye de sahip olabilir. Daima bu düşünceyle hareket ettim. Hep bir öğrenci oldum, hala öyleyim, şu an hem felsefe okuyorum hem de İngilizce eğitimi alıyorum, gece geç saatlere kadar elimden kitap düşürmüyorum. Öğrendikçe iş yaşamımda da gelişiyorum. Beni farklı kılan, öğrenme isteğim, azmim ve fırsatları değerlendirme yeteneğim. Bir muayenehaneden tıp merkezlerine ve hastanelere ulaşan başarımı işte buna borçluyum."

FIRSATI GÖREN KAZANIR

Opr. Dr. Baz, bir girişimcinin taşıması gereken özellikleri de şöyle sıraladı: "Girişimcilik diğer insanlardan farklı ve lider ruhlu olmayı, kaynakları iyi kullanabilmeyi, organizasyon yeteneğini sergilemeyi gerektirir. Çevresindeki fırsatları gören, bu fırsatları değerlendirme azmine, kararlılığına ve bilgi gücüne sahip olan, risk alabilen kişiler iş yaşamında başarıya ulaşabilir. Eğer çevreyi gözlemleyip, sürekli analizler yapan, hayal eden ve bunların sonucunda bir fikri olan biriyseniz, girişimci olabilirsiniz. Ülkemiz yatırımcılar için fırsatlarla dolu, girişimciler için şu an çok uygun koşullar var. Kaybetme riskini artıran tehditler eskiye göre daha az, krizler dönemi sona erdi. Fırsatları görüp farka imza atan kazanır..."

Erzurumlular başkanı seçti
Erzurum Kültür ve Dayanışma Vakfı'nın Olağan Genel Kurul toplantısında eski milletvekili ve iş adamı Yusuf Kırkpınar, vakıf başkanlığına seçildi. Toplantıda konuşan eski Vakıf Başkanı Hüseyin Sağır; "Vakıfta mutlaka herkesin katkısı vardır. Elimden geldiği kadar 8 yıl Cevat beyle 2 yıl kadar da sizlerle çalıştım. Bir takdir beklemedim., Kurucu üyelerimGelecek yönetimi Yusuf Kırkpınar'a gönül rahatlığıyla devrediyoruz, her zaman yanında olacağız" dedi. Kırkpınar ise, "Arkadaşlarımızın ısrarıyla adaylığımı koydum. Bundan sonra vakfımızı beraber yürüteceğiz"dedi.

'Hep ülkenizi düşünün'
Dünya Yerel Yönetimler ve Demokrasi Akademisi Vakfı - Genç WALD tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından finanse edilen "Gençlerin Bakışıyla Yönetim Modelleri" adlı projenin bölge toplantısı Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde yapıldı. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, gençlere, "Hangi siyasi görüşte olursanız olun mutlaka gidin bir partiye kaydolun. Oralarda görev almaya çalışın. Alınan kararlarda söz sahibi olun. Başkalarının aldığı kararlar hayatınızı yönetmesin" tavsiyesinde bulundu. Denizli ile birlikte 11 ilden gelen 46 gencin katıldığı çalıştaylar kapsamında gençlerin bilgilendirilmesi amaç edinilirken farklı fikirlerin de tartışılmasına olanak sağlandı. Konukları Denizli'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Zolan, "Gençlik bizim geleceğimiz ve sizler uzun süre bu ülkeye hizmet edeceksiniz. Siz şu an doğru bir yerdesiniz. Gençliğin olması gereken yer burası" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gediz'de hayat dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN