Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Buca borç içinde

Giriş Tarihi: 18.12.2013

İzmir'in en büyük ilçelerinden Buca'nın eski Belediye Başkanı Cemil Şeboy, CHP'li Buca Belediyesi'nin tartışmalı yönetimine isyan etti, "Tatı, 5 yılda Buca'yı batırdı" dedi

Ak Parti'den Buca Belediye Başkan Adaylığı için adı geçen eski Başkan Cemil Şeboy, kendisinden sonra belediyeyi devralan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı'ya ateş püskürdü. Başkanlığı döneminde Yedigöller ve Gölet gibi projeleri hayata geçiren Şeboy, "Bıraktığım mirasa sahip çıkmadılar" diye tepki göstererek, "Yedigöller bitik. Tenis Kulübü kötü durumda. Gölet bakımsız. Forbes'ten eser kalmadı. O güzelim caddeye koyduğum canlı hayvanları bile kaldırdılar. Belediyenin 3-4 milyon, BUCAMAR şirketinin ise 6-7 milyon lira borcu var. Buca Belediyesi'nin üzerinden adeta silindir geçmiş. Gelecek başkanın Allah yardımcısı olsun" dedi. Buca'da belediye başkanlığı yaptığı dönemde çıtanın çok yüksek olduğunu ifade eden Cemil Şeboy, "Herkesin o çıtaya ulaşması mümkün değil. Yaptığımız işleri Büyükşehir bile yapamadı. 1994'ten beri İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu projelere bakın, bir de bizim yapmış olduğumuz projelere bakın. Büyükşehir Belediyesi Homeros Vadisi'ni yaptı. Halkın ihtiyacı var mı, yok mu? O proje orada olur mu, olmaz mı? Bunlar düşünülmedi. Türkiye'de ilk defa gölet projesini yaptık. Bizim projelerimiz büyüktü. İlçe belediyelerini aşan projelerdi. 3-5 kişiye iş vermek doyurmak belediyecilik değil. 1994 yılında birçok kişiyi belediyeye almışlardı. Seçim günü bile insanları işe almışlar. 15 yılda 60 personel alabildim. Yoksa o parayla hizmet veremezsiniz" diye konuştu. Mevcut belediye yönetiminin de çok insanı işe aldığını, ancak şimdi işçi maaşlarını vermekte zorlandığını belirten Şeboy, "Belediye şimdi plansız, programsız aldığı işçilerin maaşlarını veremiyor. Belediyede sürekli bir huzursuzluk havası hakim. Ayrıca her hafta belediye konser yapıyor. Kandil gecesi Buca'da konser yapıldı. İnsanlar rahatsız oldu. Toplumun değerlerine saygı duyulmalı" dedi. Buca'da insanların yerel yönetim konusunda arayış içinde olduğunu kaydeden Şeboy, "İnsanlar arayış içerisinde. Mevcut aday adayları var. Demek ki bu aday adayları halkı tatmin etmiyor. Bu beni sevindirmiyor. Mezarlıklar vazgeçilmeyen insanlarla dolu. Biz ölünceye kadar o koltukta oturamayız. Partilerin de kabahati var. İki yıl önce oturup konuşmaları lazım. Biz yerel seçimlere giriyoruz, aday yetiştirmek kolay değil. Ne yapılabilir? Olabilecek, halkın sevdiği bir aday var mı diye sorması lazımdı. Şimdi maalesef hep talep edenler var. Halk diyecek ki sen belediye başkanı ol. Doğrusu bu" dedi.

"YILDIRIM SON ŞANS"
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı, "Kent için son şans" olarak adlandıran Şeboy, "Binali bey İzmir için son şans. Neden son şans? Çünkü daha önce AK Parti'den hükümetin ikinci adamı ya da çok güçlü bir isim aday olmadı"dedi.

'Halk beni istiyor'
Buca Belediye Başkan adayı olması yönünde siyasi baskılar olduğunu belirten Şeboy, halktan da kendisini aday görme yönünde teveccüh gördüğünü ifade etti. Ancak resmi bir başvuru yapmadığını ve adaya AK Parti Genel Merkezi'nin karar vereceğini belirten Şeboy, "Sayın Başbakan talimat yollarsa ve 'sen olacaksın' derse o zaman yapacak bir şey yok. Benim müracaatım yok. Deseler ki 'sen Karaburun Belediye Başkan adayı olacaksın' buna da hayır diyemem. Siyasette adap budur" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buca borç içinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN