Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihimiz güçlenecek

Büyükşehir İzmirliler'in tarihle bağını güçlendirmek amacıyla başlattığı 'İzmirTarih' projesine emin adımlarla ilerliyor

Giriş Tarihi: 18.12.2013
YAŞAYARAK GELİŞTİRECEK
Büyükşehir Belediyesi'nin İzmirliler'in kentin tarihiyle bağını güçlendirmek amacıyla başlattığı 'İzmirTarih Projesi'nde stratejik plan hazırlandı. Agora-Kadifekale-Kemeraltı aksındaki 300 hektarlık alanı yeniden ayağa kaldıracak proje hakkında bilgi veren Prof. Dr. İlhan Tekeli, "Kentlilerin tarihle ilgili olan bağını, kulaktan dolma bilmek yerine o mekanlarda yaşayarak geliştirmek istiyoruz" dedi. Projenin Tarihi Havagazı Fabrikası'nda gerçekleşen ikinci buluşmasında, katılımcı bir anlayışla oluşturulan stratejik plan masaya yatırıldı.

STRATEJİ BELİRLENDİ
Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Prof. Dr. İlhan Tekeli, kentin dinamikleriyle birlikte yürütülen İzmirTarih Projesi'yle, İzmir'in tarihi çekirdeğini çöküntü alanından kurtarıp, İzmirliler'in tarihle ilgili hafızasını yeniden canlandırmayı hedeflediklerini söyledi, "Bunu geleneksel yöntemlerden çok, katılımcı yöntemlerle yapmayı tercih ediyoruz. Nisan ayında yaptığımız toplantıda stratejik tercihler konuşulmuştu. Daha sonra ise ev ödevimizi yaparak bu belirlenen stratejileri bir metne çevirdik. Böylece yeni atacağımız adımları kararlaştırdık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihimiz güçlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN