Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'de geleceğin 'iş fırsatı' sağlıkta

Giriş Tarihi: 21.12.2013

Sağlık alanındaki mesleklerin yıldızının daha da parlayacağını söyleyen Abdullah Kavuk, "İhtiyaçların artmasıyla, yeni bölümlerimizde ağırlığı buraya verdik" dedi

İzmir 2'nci İstihdam Zirvesi'nde 'geleceğin iş fırsatları ve İzmir'de gelişen sektörler' konusu tartışıldı. İzmir Üniversiteleri Platformu Dönem Başkanı Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik'in moderatörlüğündeki panelde İzmir Kalkınma Kurulu (İZKA) yönetim kurulu üyeleri Zekeriya Mutlu, Abdullah Kavuk ve Ramazan Davulcuoğlu konuşmacı olarak yer aldı, çok sayıda öğrenci dinledi. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mutlu, Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Kavuklar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kavuk ile Alfemo Mobilya Genel Müdürü Davulcuoğlu, İzmir'de gelecekte en çok öne çıkacak ve istihdam sağlayacak sektörün sağlık olacağını belirttiler. Toplantıda EXPO 2015 ve 2020 adaylıklarında temanın "Herkes için sağlık" olduğu hatırlatıldı, bu yönde yurtdışında yapılan yoğun tanıtım çalışmalarının İzmir'i dünyanın sağlık üslerinden biri haline getireceğine işaret edildi. Kentin kolay erişilebilir konumda olmasının, yılın 300 günü güneşli ikliminin, şifalı termal kaynakları ile sayıları giderek artan sağlık tesislerinin önemine de dikkat çekildi. "Hem ülkemizde hem de Avrupa'da nüfus yaşlanıyor, sağlık hizmetlerine giderek daha çok ihtiyaç duyuluyor. Adını sağlıkla duyuran İzmir'e de çok iş düşecek. Geleceğin iş ve yatırım fırsatları burada" denildi.

GEDİZ ÖNCÜ OLACAK

Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk ise, Gediz Üniversitesi olarak bu alanda artacak işgücü ihtiyacını karşılamak ve bilimsel katkıda bulunmak için düğmeye bastıklarını belirtti. Kavuk, ağırlığı sağlığa verdiklerini dile getirdi, şunları söyledi: "Geçen yıl Sağlık Bilimleri Fakültesi'ni kurduk, sağlık kampüsümüzün proje hazırlıklarını başlattık, Meslek Yüksekokulu bünyesinde de optisyenlik programını açtık."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de geleceğin 'iş fırsatı' sağlıkta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN