Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çeşme'yi kruvaziyer firmalarına tanıtalım

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, "Sadece boatshow fuarlarında değil, özellikle kruvaziyer turizmi ile ilgili fuarlarda da yer almamız gerekiyor" dedi

Giriş Tarihi: 22.12.2013
Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, Çeşme Ulusoy Limanı'nda üyelerle biraraya gelerek, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Çeşme Ulusoy Denizyolları Bölge Müdürü Can Özgen, kruvaziyer turizmi ile 2012 yılında tanışan Çeşme'ye bu yıl 53 sefer ile 35 bin 133 turistin geldiğini belirterek, 2014 yılında bu rakamın 61 sefer ile 45 bin yolcu olarak planlandığını söyledi. Yurtdışında Çeşme'nin kruvaziyer firmalarına tanıtılması gerektiğini belirten Özgen bu konuda Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi'nden destek istedi. Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, kısa bir süre öncesine kadar sektör ile ilgili fuarların Deniz Turizmi Derneği tarafından organize edildiğini, ancak yapılan girişimler sonucunda fuar düzenleme görevinin Deniz Ticaret Odası'na verildiği müjdesini verdi.

"DENİZ KISMI AYRI"
"Sadece Boatshow fuarlarında değil, özellikle kruvaziyer turizmi ile ilgili fuarlarda da yer almamız gerekiyor" diyen Öztürk, 2014 yılında Oda olarak Düsseldorf, Londra, Paris ve Miami'de düzenlenen kruvaziyer fuarlarına katılım sağlanacağını vurguladı. Öztürk, "Deniz Ticaret Odası olarak anılan fuarlarda söz sahibiyiz. Bu tür fuarlara katılım tanıtımı sağlar. Bizlerde üyelerimizle birlikte bu tür fuarlara katılarak tanıtıma katkıda bulunmaya çalışacağız. Sadece İzmir'in değil, bölgemizde bulunan tüm kruvaziyer limanlarının tanıtımını yapacağız. Ancak, işin turizm kısım ayrı, deniz kısmı ayrı. Biz Oda olarak deniz kısmıyla ilgilenmeliyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeşme'yi kruvaziyer firmalarına tanıtalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN