Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek hayalleri el ele yürümek

İzmir'de yaşayan 34 yaşındaki Şerife Kaplangiray, obezite hastalığı nedeniyle yataktan çıkamıyor. Eşini yalnız bırakamayan Ramazan, "Biz para istemiyoruz. Eşimi iyileştirin yeter" diye feryat etti

Giriş Tarihi: 23.12.2013
İzmir'de yaşayan 34 yaşındaki Şerife Kaplangiray'ın hayatı mücadele ettiği obezite hastalığı nedeniyle ceheneme döndü. 3 yıl önce babasının evini temizlerken, düşüp ayak bileğini kıran talihsiz kadının ayağı bir türlü iyileşmeyince yatağa bağımlı hale geldi. Hareketsiz kaldığı, 3 yıllık tedavi sürecinde yaklaşık 270 kilogram daha alan Şerife, 350 kilograma ulaşınca ayakları bedenini taşıyamaz hale geldi. Kiloları nedeniyle hiçbir işini göremeyen talihsiz kadın, sağlık yetkililerinin kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

1.5 YıL ALÇIDA KALDI

Babasının evinde temizlik yaparken ayağını kırdıktan sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ayağı alçıya alınan ve 20 günlük tedavinin ardından taburcu olan Şerife Kaplangiray, tedavisinin gerektiği gibi yapılmadığını ve iyileşmeden hastaneden taburcu edildiğini iddia etti. Kırık ayak bileğinin yaklaşık 1,5 yıl boyunca alçıda kaldığını belirten talihsiz kadın, "Tedavim boyunca, gerektiği gibi ilgilenilmedi. Ayağımı alçıya aldılar ve hastanede belli bir süre tedavi gördüm. İyileşmeden beni hastaneden taburcu ettiler sürekli gittik geldik. Ama bu tedaviler bir sonuç vermedi" dedi. Ayağımın hali ortada olduğunu belirten Şerife, şöyle devam etti; Ben ayağım kırılmadan önce 80 kilogramdım. Tedavi süresince yerimden kıpırdayamadığım için sürekli kilo alarak bu hale geldim. Şimdi tek başıma hareket edemiyorum. Kilom yüzünden birçok sağlık sorunum ortaya çıktı. Gün geçtikçe hayatım zorlaşıyor. Lütfen bizi yetkililer görmezden gelmesin. Benim rutin kontrollerimin yapılması için hastaneye gitmem gerekiyor. Ancak 112 ambulansları ile hastaneye ulaşımım sağlanıyordu. Eskiden aradığımızda hemen geliyorlardı. Şimdi artık benim olduğumu öğrenince gelmiyorlar. İlgilenmiyorlar. Parasız olmak, gariban olmak suç mu? Ben para istemiyorum, sağlığımın geri gelmesini istiyorum. Beni görmezden gelmeyin artık" diye isyan etti.

EŞİ, HAYATINI KARISINA ADADI
Ramazan Kaplangiray, eşinin geçirdiği kazanın ardından aldığı aşırı kilolar ve sağlık sorunları sebebiyle hayatını eşine adadı. Çöplerden, topladığı kağıt ve kartonları satarak geçimini sağlayan Ramazan Kaplangiray, canından çok sevdiği eşinin gündelik ihtiyaçlarını karşılayabilmek için işini bıraktı. 700 liralık engelli maaşı ile geçindiklerini belirten eş Kaplangiray, "Halimiz, durumumuz ortada. Ben karıma bakabilmek için işe gidemiyorum. Çocuğumuz yok. Ben işe gidersem karıma bakamam. Onu çok seviyorum. Biz 14 yıllık evliyiz. Severek hayatlarımızı birleştirdik. Onu biran bile olsun yalnız bırakmam. Evimize aylık 700 lira giriyor. Bu paranın yaklaşık 350 lirası tek göz odalı evimizin kirasına gidiyor. Biz para istemiyoruz. Sadece karımın sağlığını geri istiyoruz. Eski günlerimize geri dönüp karımın elinden tutarak Kordon'da gezmek istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek hayalleri el ele yürümek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN