Aleyhine çalışırız

CHP Uşak Milletvekili Yılmaz, Ankara'ya dosyayla gitti, "Belediye Başkanı Ali Erdoğan aday gösterilirse aleyhine çalışırız, kazanacağımız seçimi kaybederiz" dedi. Aydın'daki istifalar Nazilli, Söke ve Sultanhisar'a sıçradı

CHP Genel Merkezi'nin gösterdiği adaylarla sıkıntı yaşayan il ve ilçe örgütlerinde başlayan istifa zinciri uzuyor. Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, MHP kökenli bağımsız Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın aday gösterilmesi halinde seçim kaybedeceklerini belirtti. Aydın'ın İncirliova ilçesinde Belediye Başkanı Fadime Orbay'ın yine aday göstermesiyle başlayan istifa depremi diğer ilçelere sıçradı. Nazilli'de 44 kişi istifasını verdi, Söke ve Sultanhisar ilçe örgütlerinin de, istedikleri adayların gösterilmemesi nedeniyle istifaya hazırlığında oldukları öğrenildi. Nazilli'de Cavit Yenipazarlı, Söke'de Levent Tuncel, Sultanhisar'da Emine Yenipazarlı'nın aday olmasını bekleyen parti yöneticileri Genel Merkezin Nazilli'de Ferda Çağlar Erkut, Söke'de Süleyman Toyran ve Sultanhisar'da Osman Yıldırımkaya'yı aday göstermesiyle istifalarını hazırladıkları kaydedildi. CHP İl Başkanı Barkan Kalınomuz'un istifaları ceplerinde olan 3 ilçedeki parti yöneticileriyle görüştüğü ve istifalarını engellendiği öğrenildi. Öte yandan adayı henüz netleşmeyen Kuşadası ilçesinde parti yöneticilerinin sıkıntılı olduğu öğrenildi. Belediye Başkanı Esat Altungün ile birlikte 7 aday adayının bulunduğu Kuşadası'nda CHP'nin açıklayacağı ismin yeni bir depreme yol açabileceği belirtildi.

UŞAK'TA GERGİNLİK

Milletvekili Yılmaz, Başkan Erdoğan'ın adaylığına karşı başlattıkları kampanyada 2 saat içinde 2 bin kişinin attığı imzalar ve "Erdoğan neden aday yapılmamalı?" diye hazırladıkları dosyayla birlikte Genel Merkez'e teslim etti. Yılmaz, Genel Merkez'de de kimsenin Ali Erdoğan'a sahip çıkmadığını öne sürdü, "Sayın Erdoğan'ı kim destekliyor, anlamadım! Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'na ve aday belirleme komisyonuna Erdoğan'ı kimin önerdiğini sorduğumuzda net cevap alamadık. Kim, nasıl destek verdi anlayamadık. Sadece şunu söyleyebilirim; Ali Erdoğan'nın aday olmaması için elimizden geleni yapacağız. Aleyhine çalışırız. Çünkü hakkında süren 10 dava var. Eğer aday gösterilirse, kazanacağımız seçimi bu yüzden kaybedebiliriz" dedi.

'KOLAY BİR İŞE SOYUNMUYORUZ'
Tire'de, CHP'den Belediye Başkan adayı gösterilen Tayfur Çiçek, "Yerel seçimlere girerken kolay bir işe soyunmuyoruz" dedi. İlçe yönetiminden 12 kişinin istifasıyla sarsılan CHP örgütüne dün eşi Yüksel Çiçek ile birlikte gelen Başkan Çiçek'i 50-60 kişi karşıladı. "Seçim, çantada keklik değil" diyen Çiçek, kırgınlıkların bir yana bırakılması gerektiğini söyledi. Çiçek, "Tire'de 63 yıldır kazanılamayan belediye başkanlığını CHP çatısı altında 97 gün sonra kazanacağıma söz veriyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aleyhine çalışırız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN