Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni bir bulvar daha

Büyükşehir Belediyesi, İzmir'e yeni bir yol daha kazandırdı. Hatay-Karabağlar arasındaki mesafeyi 3 kilometre kısaltacak yeni ekspres yol, yarın açılıyor

Giriş Tarihi: 27.12.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca- Yeşildere bağlantısını sağlayan Homeros Bulvarı'nın ardından, İnönü Caddesi ile Yeşillik Caddesi arasını 3 kilometre kısaltacak yeni ekspres yolun yapım çalışmalarını da tamamladı. Toplam 7.5 kilometrelik güzergahı 3 kilometre kısaltarak 4.5 kilometreye indiren yeni güzergah, yarın gerçekleştirilecek tören ile hizmete alınacak. İnönü Caddesi ile Yeşillik Caddesi arasındaki ulaşımda büyük kolaylık sağlayarak bölge trafiğinde rahatlık sağlayacak yeni güzergah; 30 milyon 851 bin TL'si kamulaştırma bedeli, 15 milyon 831 bin TL'si yapım gideri ve 3 milyon 200 bin TL'si asfaltlama olmak üzere toplam 49.9 milyon TL'yi buluyor.

KAVŞAKLAR DA DÜZENLENDİ
İnönü Caddesi Metin Oktay Kavşağı'ndan başlayarak Hıfzısıhha önünden 52/18, 52/96, 200/1, 9601, 9602 sokaklar, Erdal Yaklav Caddesi, 4551 Sokak, Dostluk Bulvarı ve 4025 Sokak güzergahlı yeni bağlantı yolu, İnönü ile Yeşillik Caddesi'ni birbirine bağlayarak bölgede büyük rahatlık sağlayacak. Trafiğe soluk aldıracak ekspres güzergah için kısım kısım yeni imar yolları açan, gerekli noktalarda ise toplam 2 kilometre uzunluğunda değişken yüksekliklerde istinat duvarı yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 8 noktada kavşak, 10 noktada da sinyalizasyon oluşturdu. Büyükşehir ayrıca, mevcut kavşaklarda düzenleme yaptı. Havai hatlar yer altına alındı. 4549 Sokak'ta yaya alt geçidi yapıldı. Bölgedeki tretuvar düzenlemesiyle birlikte yeşil alan düzenlemeleri ve ışıklandırmalar da tamamlandı. Proje kapsamında yaklaşık 12 kilometrelik yağmur suyu ve kanalizasyon hattının yapımı da gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, eğim ve kot farkı nedeniyle bölünmüş yol olarak yapılan 4549 Sokak üzerindeki cami, sağlık ocağı ve okulun bulunduğu noktada vatandaşların güvenli geçişini sağlamak için yaya alt geçidi de yaparak önemli bir ihtiyacı da karşılamış oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni bir bulvar daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN