Başbakan 2 günde 154 tesis açacak

Başbakan bugün ve yarın Manisayla ilçelerini ziyaret edecek, toplam 778 milyon 158 bin liraya mal olan 154 tesisin toplu açılışını yapacak

Giriş Tarihi: 28.12.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bugün Manisa'ya geleceği, iki günlük ziyarette Manisa Cumhuriyet Meydanı, Salihli, Turgutlu ve Akhisar'da halka hitap edeceği, toplam 153 tesisin toplu açılışını gerçekleştireceği bildirildi. Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada, açılacak tesislerin 101'inin kamuya ait olduğu, 53 tesisin Özel sektör yatırımı olduğu belirtildi. Manisa valisi Abdurrahman Savaş yaptığı açıklamada şunları söyledi: "28 Aralık Cumartesi günü Manisa merkezde Cumhuriyet Meydanı'nda saat 13.30'da düzenlenen törende toplu açılışları gerçekleştirecek olan Başbakan Erdoğan, halkımıza hitap edecek. Manisalılarla buluşmasının ardından aynı gün Turgutlu'ya geçecek olan Başbakan Erdoğan, Turgutlu'da Orhan Polat Yağcı İlkokulunun da aralarında bulunduğu Turgutlu'daki diğer yatırımları hizmete açacak. 29 Aralık Pazar günü Akhisar ve Salihli'ye giderek, halkla kucaklaşacak Başbakan Erdoğan, bu ilçelerde kamu ve özel sektör tarafından tamamlanan hizmetlerin toplu açılışlarını yaparak yatırımları Akhisar ve Salihli halkının hizmetine sunacak."

HASRETLE KUCAKLAYACAĞIZ

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Manisa'da bu kez iki gün kalacağına işaret etti, şu bilgileri verdi: "Başbakanımız Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda cumartesi günü saat 13.30'da yapacağı açılışların ardından halkımıza hitap edecek. Daha sonra Turgutlu'ya geçecek olan Başbakanımız, burada Orhan Polat Yağcı İlkokulu'nun da aralarında bulunduğu diğer yatırımları hizmete açacak, halkımız hitap edeceklerdir. Büyük bir hasretle biz ve Manisalılar Başbakanımızı bekliyoruz."

27 YIL SONRA BİR BAŞBAKAN GELİYOR
AK
Parti Salihli İlçe Teşkilatı Başkanı Hüsnü Tuğrul, Başbakan'ın gelişi ile ilgili hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti "27 yıl sonra bir Başbakanının Salihli'ye gelmesi, bizleri ve Salihli halkını çok mutlu etmiştir. Bizlere düşen görev her zamankinden daha fazla birbirimize sarılmaktır" dedi.

HİZMETE GİRECEK TESİSLERİN BAZILARI
Manisa Çevre Yolu ve OSB'nin alt üst geçitleri, Osmancalı Çok Programlı Lise Binası, Saruhanlı Vergi Dairesi, Turgutlu CBÜ Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi, Akhisar'da; amfi tiyatro, Alaşehir Devlet Hastanesi, Salihli Turgutlu Akhisar ve Manisa OSB'de KOSGEB ve tarım destekli programlarda verilen kredilerle kurulan tarımsal işletmeler ve bir çok sanayi tesisi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan 2 günde 154 tesis açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN