Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hindi yerine, oğlak dolması tüketilmeli

Türkiye'nin en büyük keçi çiftliklerinden birine sahip olan işadamı Özer Türer, yılbaşında oğlak dolması servisi yapacağını belirtti

Giriş Tarihi: 28.12.2013
Türkiye'nin keçi sütü ve keçi peyniri markası Kecheese firmasının sahibi Özer Türer, yılbaşında "Hilmi dolmasına karşı Oğlak Dolması" sloganıyla talep eden kişi ve işletmelere Seferihisar'a özgü olan "Oğlak Dolması" servisi yapacak. Keçi ve oğlak etini Türkiye'nin bilinmeyen ve yeteri kadar önemsenmeyen zenginliği olarak niteleyen iş adamı, toplumu tekrar oğlak etiyle tanıştırmak adına bir dizi etkinlik yapacaklarını söyledi. Akdeniz'de kıyı şeridinde genellikle tüketilen keçi eti ve ürünlerinin uzun yaşamın sırrı olarak bilindiğini belirten Türer, "Oğlak eti çok sağlıklı ve yağsı bir et. Yılbaşı geldiğinde herkes hindi keser, dolmasını yapar. Hindi dolması Amerika'dan ve Avrupa'dan gelme bir alışkanlık. Bizim ananevi bir geleneğimiz var. 1940'lara kadar temel besin kaynaklarımızdan biri olan keçi etini tekrar toplumla buluşturmak istiyoruz. Neden hindi yerine bu toprakların bir ürünü olan oğlak eti tüketmeyelim diyoruz. Yılbaşında sloganımız 'hindi yerine oğlak dolması tüketelim' oldu. Oğlak etinin lezzetine ve sağlık açısından önemine dikkat çekmek için oğlak dolması dağıtacağız. Sağlıklı beslenme için oğlak eti tüketimi çok önemli" dedi.

TANITIM YAPACAK

Aynı zamanda İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanlığını da yapan Özer Türer, Ocak ayı içinde İzmir Ticaret Odası olarak keçi etinin lezzetine, toplum sağlığı açısından önemine ve İzmir ekonomisindeki yerine dikkat çekmek amacıyla tanıtım etkinliği yapacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hindi yerine, oğlak dolması tüketilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN