Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sökeli pamuk üreticisi sezondan memnun

Söke Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Muzaffer Kovancı, 2013 yılında pamuk hasadının geçen yıla göre verim ve fiyatta yüzde 20 artışla yapıldığını belirtti.

Giriş Tarihi: 30.12.2013 15:38
2013 yılı hasat sezonunda kaliteli ürün elde edildiğini belirten Kovancı; Söke 131 No.lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi'nin peşin alım yapmasının da sezonun pamuk üreticisi tarafından memnuniyet verici geçmesine büyük etken olduğunu ifade etti.
Söke Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Muzaffer Kovancı yaptığı değerlendirmede; 'Pamuk ekim dönemini hatırlarsak ithalatçıların bazı lobileri spekülatör aracılığıyla zaten düşük olan pamuk fiyatlarının daha da düşecek diye demeçler verdiler. Biz bu demeçlere itibar etmedik. Söke Ziraat Odası olarak çiftçilerimize pamuk fiyatlarının düşmeyeceğini hatta bir miktar yükseleceği tahmininde bulunduk. Haklıda çıktık. Spekülatörlerin amacı doğal olarak; Türk çiftçisinin daha az pamuk üretmesi, ülkemizin dışarıdan daha çok pamuk ithal etmesi için yönlendirme yaptıkları bir kez daha ortaya çıktı.

Bu yıl bizi sevindiren en önemli olay Söke 131 No.lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifimizin piyasaya girerek peşin pamuk alımı yapması oldu. Eski birlik başkanımız Beliğ Azbazdar'ın katkılarıyla Anadolu Bank'tan alınan kredi ile yapılan pamuk alımının yaklaşık on iki milyon kilogramı bulması pamuk piyasalarında fiyatları daha yukarılara çeken en önemli etkendi. Çiftçilerimiz bu yıl Söke 131 No.lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi'nin çalışmalarından memnun kaldı. Aldığımız bilgilere göre önümüzdeki yıl da pamukta peşin alım politikası sürdürülecek. Bunun yanı sıra ayni yardımların arttırılarak zamanında verileceği bilgilerini alıyoruz. Bütün bunlar sevindirici. Her zaman söylüyoruz. Bizim için Söke 131 No.lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi olmazsa olmazımızdır. Bunu en çok piyasada olmadığı geçen yıllarda gördük' ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sökeli pamuk üreticisi sezondan memnun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN